| Ден a întrebat:

Salutare,,, cine poate sa-mi spuna care sunt cele mai sigure si mai sanatoase modalitati de protectie impotriva sarcinii?

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

Nicio metoda nu e 100% sigura. Dar folosit corect prezervativul este foarte eficient, si te protejeaza si de bolile cu transmitere sexuala. Rareori se întâmplă să se rupă, dacă e vechi, dacă e ținut la căldură, dacă ai ceva uleios pe mână când îl pui, dacă nu ai grijă să scoți aerul din vârf, sau dacă îl fisurezi când desfaci ambalajul.
Daca e o relatie stabila cu parteneri fideli si cu analizele la zi si medicul ginecolog al fetei spune ca e ok, atunci fata poate lua pastile anticonceptionale. Acestea sunt aproape 100% eficiente daca le ia conform instructiunilor.

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Prezervativul,aniconceptionalele,diafragma,pastila de a doua zi, etc.
http://www.sfatulmedicului.ro/......ptive_1025

| Lore2good a răspuns:

Anticonceptionale+prezervativbig grin

| ghiolbitza a răspuns:

Cauta pe google si ai sa afli ca nici o metoda de contraceptie nu e sigura. Prezervativul e cea mai folosita, nu cea mai sigura metoda. http://www.serafimpantea.ro/2012/01/15/o-minciuna-numita-prezervativ uite aici despre prezervative si nu numai.

| AntiACTA a răspuns:

Prezervativul. Te ajuta sa nu primesti cumva vreo boala cu transmitere sexuala, dar si de o sarcina nedorita tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fac glume pe tema asta.Cel mai sigur este lipsa sexului.Numai bine.

| Ден explică (pentru anonim_4396):

Asta inseamna sa nu mai am sex niciodata? nu cred ca as putea

| jupiterestru a răspuns:

Prezervativu