| Globalul a întrebat:

Credeți ca exista vreun tratament, unsoare sau ceva de genu pentru mărirea penisului? Am un penis de 17 18 cm și nu-s mulțumit de el, l-aș vrea mai mare cu vreo 2 3 cm!

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Creme sau tratamnet sunt, dar nu au nici un efect.
Singurul care ar avea efect, este operatia chirurgicala de marire a penisului, dar are sanse de reusita de doar 50%, riscul fiind impotenta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este stabilit prin masuratori concrete dar mai ales sigur corecte, efectuate de catre medici, cercetatori sau experti in cadrul unor experimente si studii lansate mai ales de catre producatorii de prezervative, ca statistic exista anumite dimensiuni "medii" ale penisului in functie de rasa si unele caracteristici ale diferitelor populatii de pe aceasta planeta. Pe baza acestor masuratori a reiesit ca barbatii adulti din Romania sunt posesori de penis a carui lungime medie statistica este de 12, 73cm, deci o valoare foarte mica comparativ cu dimensiunile de-a dreptul exagerate prezentate de unii userii ai aceastei categorii a TPU. Probabil ca cea mai credibila si reala lungime a penisului in cazul barbatilor adulti din tara noastra se situeaza intre 14 si 16 cm lungime. Insa ar fi bine sa stii si tu, ca ceea ce conteaza cu adevarat este virilitatea, potenta dar mai ales capacitatea barbatului de a reusi sa-si controleze ejacularea pentru a sustine actul sexual un timp suficient de lung incat la final partenera de sex sa aiba parte mereu de placere si satisfactie si pe cat posibil orgasm. Degeaba penisul este lung si gros, daca nu se reuseste ca acesta sa fie mentinut in stare erecta suficient de mult timp, pentru ca partenera de sex sa fie mereu pe deplin satisfacuta. Sanatate!

,, Doctorul Nicole Prause a efectual un studiu în cadrul căruia a folosit modele 3D de penisuri în erecție de diferite dimensiuni. În acest fel, modelele erau cât mai reale, spre deosebire de studiile unde se foloseau modele de penisuri în stare flască sau desene 2D. Din 100 de modele create, Prause și echipa sa au ales 33 modele pe care le-au considerat cel mai des întâlnite. Cel mai mic model de penis a avut puțin peste 10 cm lungime, iar cel mai mare aproape 23 cm.
La studiu au participat 75 de femei de diferite vârste, care au fost rugate să aleagă dintr-un coș două penisuri pe care și le-ar dori la un partener – unul pentru un one night stand, altul pentru un bărbat cu care să aibă o relație de lungă durată. În urma acestui studiu, a reiesit faptul ca se pare că femeile preferă în medie un penis de 16-17 cm lungime și aproximativ 12 cm circumferință. Interesant este că cele mai mari penisuri au fost alese ''pentru un one night stand'.
La terminarea experimentului, Dr.Prause a tras concluzia :
„Un penis mare are riscul de a cauza durere în timpul sexului. Totuși, femeile își asumă acest risc în cazul unui one night stand."
http://unica.md/......-femeilor/

| Emilian65 a răspuns:

Nu exista metode de marire a penisului. Multumeste-te cu ce ti-a dat bunul Dumnezeu.

| alina2k18 a răspuns:

Cand ai 20 cm let me knowwinking

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Bafta la gasit femei care sa suporte +20 de cm rolling on the floor
nu toate sunt galeti.

| ywar a răspuns:

Da, il pui in menghina si te tragi in spate, efectuand in acest fel o tractiune. Rezultatul va fi pe masura asteptarilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-ți biluțe mai bine

| Uvox a răspuns:

Exista o singura crema care da rezultate cat de cat.
Crema neagră de ghete. Macar daca e negru pare mai mare, se stie ca albul subțiază.
În rest, nu.
happy

| Quassaar a răspuns:

Tu l-ai vrea... întrebarea este câte femei ar dori unul mai mare de atât?

Răspuns utilizator avertizat