| MisterJaguar a întrebat:

Cunosc o fata de 4-5 luni si o iubesc din tot sufletu (este reciproc) si ea ma iubeste.Dar eu sunt foarte timid si ea este la fel.Ea mi-a zis ca ma place si eu i-am zis dar mereu apare un"dar" intre noi.Nu stiu ce e cu mine.Parca simt in mine ca o iubesc dar in acelasi timp ca nu as avea chef de o relatie.Sunt distrus! ..Nu stiu cum sa vorbesc fata aceea speciala pentru mine care o plac.Nu-mi gasesc subiectele pentru ea.Nu stiu ce sa fac.O fi oare ca sunt demoralizat si din cauza prietenilor? Nu stiu..Va rog ajutati-ma ziceti-mi niste subiecte si ziceti-mi cam ce sa fac...sau macar moralizati-ma putin.sad

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu esti sigur pe sentimentele tale, cred ca mai mult simti o atractie decat iubire

| Zizzou a răspuns:

Fi mai sigur pe tine si cauta ceva interesant de discutat. Rutina asta e daunatoare rau laughing. Nu incerca sa vorbesti luni intregi de muzica sau alte tampenii care vin de nicaieri. Vorbiti despre voi, despre ce ati vrea sa faceti, cauta niste subiecte mai... "discutabile"
Esti timid straight face Nu inteleg de ce sunteti timizi. E doar 1 viata, traieste aceasta singura viata pe care o ai. Nu lasa piretenii sau orice altceva sa intervina.
Hai bafta!

| Aicha0 a răspuns:

Timid? Ce e pana la urma timiditatea? e o frica prosteasca incearca sa traiesti clipa, incearca sa ai mai multa incredere in tine o data ce o sa rezolvi asta nu va mai exista timiditate nici pentru tine dar nici pentru ea happy Uita-te in jur si realizeaza ca viata mai are nevoie si de putina nebunie. Omule lasa timiditatea departe traieste-ti viata doar asa vei exerimenta si vei putea si tu sa dai sfaturi la randul tau happy:*