| anonim_4396 a întrebat:

Deci e o fata in clasa mea pe care o stiu de ceva vreme dar doar de un an am inceput sa o plac. M-am apropiat de ea, noi inainte fiind si buni prieteni, si la un moment dat ii placea si ei de mine, dar de o saptamana sta cu alt coleg de clasa de care am inteles ca ii place, si in fiecare pauza stau impreuna, peste tot stau impreuna.Si acum cred ca ma evita, adica nu mai rade la gluma, nu prea mai se uita la mine direct, decat cateodata, si nu prea mai vorbim cum obisnuiam. Ce pot face in privinta asta? Si am aflat ca ii place de baiatul ala fix cand vroiam sa o scot undeva, asta chiar m-a demoralizat

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Mai sunt și alte femei pe planeta asta.

| EuTeIubesc a răspuns:

Incaerca s.o inviti undeva, s.o scoti la un suc ceva, iar acolo vb cu ea, si intreab.o dc te evita dar incearca sa fii calm si sa nu va certati doar aveti o discutie si poate o sa.i retrezesti sentimentele pe care le.a avut candva pentru tinehappy!