| codoshalex26 a întrebat:

SALUTARE DRAGI PRIETENI!
Credeti ca in Romania se va legaliza vreodata casatoria intre gay?
Ce parere aveti despre homosexuali?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dupa generatia mea, adica peste 60 de ani

| corbulalbrosu a răspuns:

Tot la fel, asa cum s-a si intamplat deja in multe tari in care s-a legalizat casatoria intre persoane de acelasi sex, in prezent se poate doar presupune ca intr-un viitor care poate fi mai apropiat sau mai indepartat, astfel de casatorii sa devina legale si in tara noastra. In acest moment doar Mama Omida iti poate oferi un raspuns pe deplin... ''autorizat''. laughing
În prezent, căsătoria între persoane de același sex este legală în 18 tări, dintre care 13 se află în Europa : Franta, Olanda, Belgia, Danemarca, Luxemburg, Norvegia, Suedia, Finlanda, Spania, Portugalia, Islanda, Anglia si Tara Galilor.
In intreaga lume casatoriile intre persoane de acelasi sex sunt admise legal intr-un numar de 25 de țări (printre care si SUA prin anumite state din federație) au legalizat căsătoriile de același sex, ceea ce înseamnă mai mult de un miliard de oameni. Unele din acestetari sunt chiar surprinzătoare : Africa de Sud, Argentina, Brazilia și Columbia, de pildă.
In concluzie este problema a carei rezolvare se va decide in timp. Sanatate!

| Crackman a răspuns:

O sa fie cândva dar mai tine mult și bine.
Părere? Numai Buna despre asta, toți merita sa aibă pe cineva dar nu la mine în tara laughing

| MiraculousDelia a răspuns:

Parerea mea este ca toata lumea ar trebui să iubeasca pe cine vrea ea. Forța divina(o numesc asa pentru ca eu nu prea cred în Dumnezeu...cred în teoria științifică a creeri omului) care ne-a creat ne-a dat liberul arbitru. Chiar dacă sunt straight eu respect foarte mult LGBT si susțin toate acele persoane care sunt gay sau vor să fie gay deoarece, până la urmă, toti suntem oameni si suntem egali, indiferent pe cine iubim, ce credința avem sau ce culoarea a pielii avem. Probabil, la cat de înapoiată este tata noastra, probabil ca nu. Iti sugerez sa va mutați în altă tara

| Adrian_Oprea_1972 a răspuns:

Nu