| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata de la scoala foarte mult,ea nu stie asta,am vorbit cu ea, suntem prieteni sunt comunicativ etc. insa nu prea avem acelasi grup de prieteni, deci nu prea petrecem timp impreuna in afara scolii...nu cred ca as putea sa ma bag in grupul ei de prieteni,nu stiu ce sa fac,credeti ca voi reusi chiar daca nu petrecem timp in afara scolii? Curand o sa fie si ziua ei si ma gandeam sa-i iau un mic cadou, ceva care cu siguranta ii va placea, insa nu sunt sigur ce sa fac...

5 răspunsuri:
| Geo_6214 a răspuns:

Un mic cadou nu strica, dar ai putea sa o intrebi daca ar vrea sa iesiti impreuna la o terasa, undeva, la un suc si in functie de asta poti sa iti faci o idee daca te place sau nu. (daca accepta sau nu)
Acum, daca nu accepta asta nu inseamna neaparat ca nu te place, poate doar e mai timida. Tu trebuie sa stii mai bine asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi este frica, ca daca o sa-i spun direct, ea sa nu simta la fel si sa ne stricam prietenia...nu m-ar deranja daca ea nu ar simti la fel deoarece gusturile nu se discuta, iar dragoste cu sila nu se poate, insa chiar daca ar fi asa as vrea ca relatia de amicitie sa nu se strice...

| Ruxandra15 a răspuns:

Cand plecati de la scoala, condu-o acasa dar incearca sa treceti printr-un parc ceva ca sa va opriti pe banca, ia-ti inima in dinti si spune-i ca o placi. Iti zic eu mai multe maine ca acum imi cad ochii de somn

| PavelVladescu a răspuns:

Depinde de tine aici pentru ca daca nu-i spui sau nu-i dai indici (e mai bine sa afle ia) sar pute s-ar putea sa se indragosteasca de altcineva asa ca fa asa:1-incearca ca dupa scoala sa ii spui pentru ca dupa scoala s-ar putea sa fie mai receptiva la la aceasta idee
2:asigurate ca nu se baga nimeni intre voi
3:fi direct (fetele apreciaza asta)
4:incearca sa te imprietenesti si cu amicele ei(asta ajuta) sper ca te-am ajutat funda terog

| Satoko a răspuns:

Vorbeste cu ea happy usor usor arata-i ca ti la ea mai mult decat la o prietena happy de ziua ei iai ceva simbolic happy grupul de prieteni e grupul ei poti intra insa nu cred ca te ajuta de obicei fetele pe aceia ii considera doar prieteni big grin iubitul nu prea face parte sau daca e ea il baga il grup big grin