| CorbuGeanina2000 a întrebat:

Buna, am 19 ani și as vrea sa împărtășesc cu voi acest sentiment!
Am fost cu un băiat, el era fotograf și manager la un magazin destul de renumit, am fost împreuna timp de 7 luni totul a fost bine și frumos, nu ne-am mutat împreuna! Doar ca de la un timp el s-a schimbat nu mai era la fel de grijuliu și drăgăstos cu mine.
Iar eu i-am spus sa ne despărțim, pentru început el nu a acceptat dar eu tot am insistat și ne-am despărțit pana la urma.
Iar acum îmi pare foarte rău, am încercat sa mai fiu cu el dar nu mai vrea nici nu ma mai caută, i-am spus să-mi dea a2 șansa dar el nu vrea, a spus ca nu va merge relația asta!
Și nu știu ce sa fac, ați trecut prin așa ceva?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inca esti copil mai ai de tras in viata

| romeo78 a răspuns:

Probabil, ai fost "păpușa" lui o perioadă de timp, iar acum s-a plictisit de tine. E un tip realizat, de succes, căruia ii place să umble din floare în floare!
Capul sus și mergi mai departe!
Ai luat țeapă!

| Andreeush a răspuns:

Și ce ai fi vrut după ce te-ai despărțit de el?
Oricine ar fi făcut la fel în locul lui.
Trebuia să te gândești bine înainte, acum lasă-l în pace.

| sofisis a răspuns:

Ce sa faci? Sa-ti vezi de viata ta. Mi se pare corect sa nu mai vrea. Nici eu nu as vrea dupa ce cineva imi da papucii

| Plato a răspuns:

Inseamna ca e baiat destept. Numai un prost ar lua-o pe una inapoi dupa ce l-a lasat.
De asemenea, ai facut bine ca l-ai lasat, insa vad ca esti imatura si nu iti asumi responsabilitatea pentru deciziile tale.

| Lioana a răspuns:

Dupa ce dai papucii la cineva e tare greu sa fii primit inapoi daca nu imposibil.
Eu nu as primi inapoi pe unul care s-a despărțit de mine decat daca l-as fi iubit nebuneste inainte si daca s-ar stradui extraordinar de mult ca sa ma recucereasca.

| Panamax a răspuns:

Baiat destept.

| PersonajFictiv a răspuns:

Salut.

Când ceva nu îți convine într-o relație comunici cu acea persoană ca să găsiți amândoi o soluție, iar dacă într-adevăr nu se poate găsi o soluție ori nu o poți accepta tu, te desparți.
Nu ai precizat dacă ai avut genul ăsta de discuție și cum a decurs, ori nu ai avut și ai trecut direct la despărțire? Oricum.
Nu consider normal ca după 7 luni deja să înceapă să se distanțeze, cel puțin la început o relație trebuie să fie incitantă, deci presupun că voi chiar nu aveați cine știe ce viitor strălucit împreună.
Apoi când dai jet unei persoane( în general ), iar apoi o vrei înapoi acea persoană se simte ca un preș dacă acceptă să fie iar în viața ta, îi afectează respectul de sine acelei persoane.
Nu cred că mergea relația voastră indiferent, deci mai bine așa.
Dar să nu uiți chestii de genul :
- să nu dai jet unei persoane decât dacă vrei cu adevărat
- să nu te grăbești să iei o decizie dacă nu ești sigură de ea
Ești tânără și o să mai ai multe șanse de relații mișto big grin

O zi bună să ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o relatie trebuie sa ai si tu putina mândrie, sa nu mai incerci sa repari ceva o datã ce a fost stricat, intelegeam daca el s-ar fi despartit de tine puteai sa mai incerci o datã. Dar la ce zici tu pe aici, ce sigur, nu e tot nimeni nu stie ce s-a intamplat cu detalii in relatia voastra timp de 7 luni sa zica el a facut "bine" si tu total "prost". Ambii sunteti la fel de vinovati.
"pentru început el nu a acceptat"
Cum adica nu a acceptat? Imi da de banuit ca ar fi avut un caracter toxic, din prima ar fi trebuit sa cauti pe altcineva asa ce faci, te plangi ca sa-ti mai dea o sansa, dupã ce ca tot tu te-ai despartit de el!?

Răspuns utilizator avertizat
| MPersephone a răspuns:

Nu te ingrijora, tu vrei sa fii intr-o relatie unde sa nu ai parte de iubire si atentie. E ok sa nu fii multumita si sa cauti ceva mai bun, mai potrivit. Dar nu te juca cu sentimele lui, daca nu vrea sa va impacati, treci mai departe.Dar nu ai facut nici un fel de crima. Succes.

| LaraClarice a răspuns:

Poate ar trebui sa lași lucrurile sa mearga de la sine. Daca el nu vrea sa mai aiba o relație cu tine, asta este, viața merge mai departe.

| Nătărău a răspuns:

Foarte bine lui. Știe ce face.

| qwertpro a răspuns:

Salut,ei bine trebuie sa invatam sa suportam consecintele deciziilor noastre. Faptul ca ai hotarat sa te desparti de el in loc sa-i accepti noul comportament l-a ranit mult pe el si poate chiar l-a si suparat.De ce nu ai fi incercat sa-i accepti noul comportament sau sa vorbesti cu el ca sa vezi ce anume a provocat aceasta schimbare? De cele mai multe ori ne schimbam nu din cauza ca asa vrem noi, ci din cauza ca nu avem incotro si nu realizam ca altii isi schimba comportamentul din cauza atitudinii noastre. Poate probleme de la lucru sau stresul cauzat de unele probleme personale l-au facut sa fie astfe, sau poate nu simtea suport emotional din partea ta.Trebuie sa-i arati ca iti pare rau.Da, evident ca el acum e suparat, dar incearca sa te pui in locul lui, ce ai fi simtit tu? Schimbarea atitudinii in relatia data ar fi o solutie buna iar repararea greselilor facute printr-o conversatie sincera ar fi cheia iertarii.Trebuie sa intelegi ca relatii perfecte nu exista si toti oamenii pe parcursul vietii se schimba, iar iubirea inseamna sa accepti orice schimbare toleranta.Impacarea nu o sa se faca intr-o zi, va fi nevoie de timp, dar conteaza sa incerci si sa nu mai repeti aceasta gresela.Ai luat o decizie in graba in speranta ca astfel iti vei gasi linistea interioare si-l vei pedepsi pe el, iar acum trebuie sa repari greseala facuta, si sa nu renunti atat de usor la cineva doar din cauza ca nu s-a purtat asa cum te asteptai tu.Ne dezamagesc de cele mai multe ori nu oamenii, ci anume ca faptele lor nu corespund asteptarilor noasre, de aceea e cel mai bine sa nu ai atat de multe asteptari de la cineva pentru ca el nu poate sti ce ganduri ai in suflet. Daca nu poti repara aceasta greseala, invata din ea si mergi mai departe, viata nu sta pe loc.De acum vei fi mai puternica si mai inteleapta.

| PinkHD3 a răspuns:

Poate omul nu mai vrea din mai multe motive. poate nu are timp pentru asa ceva sau cine stii.dar daca el este un barbat cu capul pe umeri o data ce l-ai lasat poti sa te pui in cap ca nu te mai vrea inapoi dar cine stii dar daca nu te mai cauta e clar, sau poate doar trece printr-o perioada grea