| FurniciCoapte a întrebat:

Salut.Nici nu stiiu cum sa incep.
Deci, acum un an si ceva am cunoscut o fata pe net, mai bine zic pe jocu care il jucam.In scurt timp am inceput sa ma atasez de ea.Si dupa un timp am inceput sa cred ca este ceva intre noi doi(la inceput vacantei de vara am inceput sa vorbim foarte mult la telefon), deoarece si ea dadea niste semne ca ar vrea sa fie ceva.
Dupa inceputu scolii a avut unele perioade in care a fost rece fata de mine.Motivul fiind bineinteles din cauza ca statea impreuna cu cineva.
Si aproximativ acum 4 saptamani am intrebat-o daca vrea sa avem o relatie la distanta, in prima instanta a zis ca da vrea, dar am simtit eu ceva si tot am insistat pe acesta tema pana mi-a zis ca ea nu vrea acest lucru deoarece eu pentru ea nu pot privi mai mult decat un bun prieten. Ok, pe urma am aflat ca se inpacase cu fostul prieten de aproape o saptamana.
Am mai vb noi si saptamana asta mi-a zis ca nu a loat nici o decizie finala.Bun.Am inceput sa cred ca a fost influentata de fostul. iar acum 2 zile mi-a zis ca nu vrea in nici un mod o relatie la distanta crezand ca astfel se va complica, ea fiind tipul de fata care nu pote sa stea foarte mult timp intr-o relatie si bine inteles distanta si alte motive banale.Si de atunci(de acum 3 saptamanii)sunt intr-o depresie continua, nu am chef de nimic, ma duc la scoala stau 2 ore maxim si plec, nu prea am pofta de mancare, am apelat la modalitati nu tocmai ortodoxe ca sa o uit, mi-a doborat si un record personal de 25 c. de T. Efectiv numai stiu ce sa facsad
Intrebarile mele ar fi:
1)Oare pot sa o fac sa se razgandeasca? deoarece sunt tipul de persoana la care speranta moare ultima.
2)Daca nu, atunci as dori niste modalitati prin care sa nu mai ma gandesc la ea tot timpul(efectiv numai la ea mi-e gandu).
3)Care este parerea vostra despre relatie la distanta. Pote iesi ceva dintr-o astfel de relatie?
Multumesc anticipat celor care vor vrea sa imi raspunda.

2 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Hello @FurniciCoapte!
Părerea mea este nici măcar să nu mai încerci să o faci să se răzgăndească. Umpleți timpul cu alte activități decât cele legate de computer, ieși cu prietenii, joacăte cu cățelul (dacă nu ai ieși la plimbare în parc, sunt atâția), mergi la sală (uite, eu merg la înot- nu știu să fac decăt pluta și am fobie la apă), ascultă muzică, și nu în ultimul rând învață!
Repet e doar părerea mea, dar cum ești la început de drum, nu ai de ce să clachezi pentru o Fata Morgana! Viața este atât de frumoasă și noi uităm să ne bucurăm de lucrurile simple care ne înconjoară.
Mari succese!

| R3Y a răspuns:

1) nu deoarece o sa fie influentata foarte mult de fostul prieten
2)pai iesi cu preiteni la o bere nu mai fi asa de misogin nu sau terminat femeile
3) relatile la distanta nu tin doar daca va vizitati frecvent gen o data pe sap cel putin