| anonim_4396 a întrebat:

Salutare lume. Sunt de o saptamana pe site-ul asta si cred ca a venit timpul sa pun prima intrebare. Urmeaza o discutie lunga si serioasa asa ca abordati subiectul cu multa seriozitate. Va voi intreba despre dragoste. Credeti ca dragostea triumfa mereu? cum spunea si un citat. Eu am 16 ani si sunt ferm convins ca sunt indragostit. That real love. M-am indragostit de o fata, o colega de clasa. Eu sincer, cred ca e perfecta. Nu ii pot gasi niciun defect, am trecut si peste treaba ca asculta JB si alte prostii si e innebunita dupa Pariu cu Viata. Prietenii imi tot spun ca e urata, ca n-are forme, ca are nasu' mare parca e partie de ski etc, etc, etc. Oricum nu ma intereseaza si niciodata nu am pus botu' la ce imi spune lumea si prefer sa experimentez. Problema e cam asa: Am fost deja impreuna, pentru putin timp. Eu inca tin foarte mult la ea, ea probabil ma considera un frate sau bff. dar inca nu mi-a zis oficial. =]] Dupa ce ne-am despartit am continuat relatia de amicitie, ba chiar vorbim mai deschis ca inainte sa fim impreuna. E foarte speciala pentru. mine, n-am mai umblat de mult timp asa mult dupa o fata. Vroiam sa o intreb zilele astea daca vrem sa reincepem o relatie insa vremea proasta mi-a dat planurile peste cap si nu am putut iesi afara. De ce afara? fiindca m-am saturat de messenger / telefoane. Prefer sa-i vad expresia fetei. Motivul despartirii nu este unu' chiar asa serios, mi-am dat seama ca ea nu a pus atat de mult suflet pe cat am pus eu. Langa ea, sunt si eu o persoana mai buna, nu mai injur, ma abtin din fumat si din baut. Daca imi puteti da niste sfaturi, le astept insa credeti ca e vreo sansa sa triumfe dragostea si sa "traim fericiti pana la adanci batraneti"? Adica sa fie o relatie lunga... si frumoasa. Astept raspunsurile voastre! Mersi ca v-ati obosit sa cititi povestea vietii mele din ultimele 4-5 luni.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa ramai tot la friend zone, din ce ai zis mai sus, eu cred, ca te va lasa si a 2 oara, pentru ca ai ziso tu singur ea nu pune suflet ca tine. e mai bine sa ramaneti doar prieteni, si sa cauti pe cineva care tine la tine cat ai tine si tu la ea, bafta

4 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

E foarte amuzanta partea cu JB si Pariu cu viata. Ai zis-o de parca era vorba de tigari si droguri, iar tu ai facut un sacrificiu si ai acceptat-o si asahee hee.
Sanse sunt multe, dar totul depinde de voi. Am vazut ca tu o iubesti si ca iti doresti sa ai o relatie, insa noi nu avem de unde sti ce gandeste sau ce doreste ea.
Nu pot decat sa te sfatuiesc sa iti urmezi planul de a o intreba daca vrea sa fie cu tine si vei vedea pe urma ce se mai intampla happy.

| Luiyza a răspuns:

Stii intai e o prietenie iar din prietenie se naste dragoste tu trebuie sa fii 100% sigur ca ea e iubirea vetii tale ca sa puteti traii fericiti "pana la adnci batraneti" acestea pot fi si niste iluziii dar la cum te-ai exprimat mi-am dat seama ca o iubesti cu adevarat dar este o problema esti sigur ca si ea te iubeste la fel de mult? Daca o iubesti asa de mult si o vezi perfecta si sunteti asa de buni prieteni inseamna ca stii totul despre ea incearca sa o recuceresti incerca sa o intelegi de ce ii place pariu cu viata deoarece si in acel serial este vorba de dragoste incearca sa fii mereu spontan sa o impresionezi.

| Senaris a răspuns (pentru Luiyza):

That's the point. ea nu simte ce simt eu. Da, o cunosc destul de bine si putin ma intereseaza de ce ii place serialul ala, e prea dramatic pentru mine. happy Si cand vine vorba de caracter nu ii pot gasi niciun defect. Nu are vicii, nu se cimenteaza cu machiaj, nu injura, e respectuoasa, e constiincioasa si lista poate continua. Eu nu-s nici Fat-Frumos si nici Cassanova asa ca nu ma prea pricep la cucerit fete dar odata ce-s ale mele stiu cum sa ma comport cu ele insa ea nu a avut ocazia. laughing Nu prea ne-am vazut, a fost o perioada in care eram ocupati amandoi si na.

| Luiyza a răspuns (pentru Senaris):

Daca va iubiti crede-ma ca cu timpul isi va da seama ca a gresit isi va da seama ca ai iubit-o si va regreta momentul in care v-ati desprtit si atunci ea va dori sa fiti din nou impreuna, pentru a cucerio nu-i nevoie sa fii Fat-Frumos sau Cassanova trebuie doar sa stii sa o impresionezi sa o faci sa simta acea placere de a sta cu tine, de a te auzi chiar si la telefon, de a dori sa iti vada zambetul, de a dori sa fie cu tine asta numesc eu iubire iar atunci cand tu simti acestea si ea le va simti veti putea fi fericiti"pana la adanci batraneti" big grinbig grinhappyhappy:* Bafta happyhappy