| Cosmin a întrebat:

Salutare. O intrebare scurta: de ce femeile din ziua de azi accepta toate magariile, jignirile, bataile din partea unui barbat(bine, numai barbat nu poate fi numit ala)? De ce acceptati asa ceva si de ce veniti cu scuza ca il iubiti prea mult pentru a renunta la el? DE CE?

Răspuns Câştigător
| lovem3 a răspuns:

Unele pentru ca iubesc acel monstru iar altele din frica. daca sunt intr-o rel si sunt batute iti dai seama ce i-ar face daca i-ar spune ca nu vrea sa mai fie cu el.noi fetele suntem destul de greu de inteles.si eu am avut cu vreo 4 ani in urma un prieten foarte violent mai grav era ca devenise violent si cu mine. dar am pus punct inca de la prima palma care mi-a dat-o am cautat ajutor in prieteni si m-au sustinut. aproape 2 ani s-a tinut dupa mine cu amenintari iar cand a vazut ca nu ma mai intereseaa deloc a renuntat.

si mai sunt acele fete care prefera baietii rai si li se pare foarte cool ca le batestraight face nici eu nu inteleg acele fete.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De proaste ce sunt au frica in ele in loc sa se duca la politie sa faca plangere si imediat il baga la racoare pe faptas, of saracele suporta durere pentru ca vreau ele daca erau mai intregi la minte se duceau si faceau plangere si pe langa asta unele sunt aldracului isi bat barbatii, sunt si femei puternicewinking

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Deşi unele n-o recunosc, femeile sunt hormonal atârnate de bărbat. Mai pe scurt, ele pur şi simplu nu se simt împlinite/complete fără un bărbat lângă ele.
Or... cum sunt 4 femei la fiecare bărbat, se cheamă legea concurenţei!
Ăsta ar fi unul din motive.
Un altul ar fi sindromul Stockolm (ataşarea emoţională faţă de agresor).
Un al treilea motiv este prostia.
Un al patrulea (şi ultimul, după mine) este statutul social. Dacă ăla le întreţine şi ele nu sunt şi nu vor fi în stare de nimic singure, au de ales practic în a fi libere să moară de foame sub cerul liber sau să stea cu un soţ abuziv. (desigur şi sinuciderea e o soluţie dar majoritatea sunt prea laşe pentru asta!)
Numai bine.

| TitiDrLove a răspuns:

X vcz

| ELLSSA a răspuns:

Nici eu nu pot intelege asta!

| claudiu89 a răspuns:

Tu crezi ca femeile alea sunt jignite, batute fara motiv? ii clar ca femeia aia nu asculta, si nu stie ce-i mai bine pentru ea.

Desigur sunt exceptii, dar de obicei barbatul ii mai destept decat femeia pe care si-o alege. O femeie mai desteapta nu-si alege unu mai prost ca ea, isi alege unul mai destept ca ea.

Daca reusesti sa fii cu o femeie mai desteapta ca tine si ea o sa te jigneasca, mai subtil ce-i drept, o sa-ti reproseze unele lucruri. Oricum tu cum te-ai simti ca femeia ta sa ia salar mai mare ca tine? Barbatii sunt orgoliosi.

| yasemin a răspuns:

Este greu de spus.aici nu este vorba numai de sot/iubit ci si de magariile sefului care iti vb foarte urat si te trateaza ca pe o carpa, insa ce poti sa faci? rabzi pentru ca in aceste vremuri nu poti sa risti sa ramai somer...

| superstar_3063 a răspuns:

Pentru ca sunt masochiste