| georgeromascu a întrebat:

Peste o saptamana voi merge la o prietena acasa, ea m-a invitat. Parintii ei pleaca in vacanta si vrea sa dorm la ea. Nu suntem intr-o relatie, suntem prieteni. Eu o plac, ea nu stiu daca ma place, dar totusi de ce m-a invitat? Nu conteaza asta. Ceea ce vreau e sa ii ofer o seara de neuitat. Nu vreau sa par un indragostit care si-a asteptat sansa si acum crede ca da lovitura. Ma gandeam sa fiu amuzant si sa fac lucrurile sa pare distractive. Vreau sa cumpar inghetata, sa facem clatite, sa ne uitam la un film de comedie si sa savuram si o sampanie. As vrea cateva sfaturi legate de seara ce va urma. Multumesc anticipat! Have a nice day ^_^

6 răspunsuri:
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Okay, nu am inteles daca ai dorii doar sa te simti bine sau ai dorii sa incerci s-o cuceresti.
Daca doresti ceva mai mult iti recomand sa flirtezi putin, sa vezi daca raspunde. Daca nu raspunde atunci probabil doreste doar pe cineva sa-i tina de urat si are incredere in tine (probabil dac ate comporti frumos cu ea si pari interesant sigur o sa doreasca ceva mai mult).

Sfatul meu e asa: Inghetata e bine sa fie pe lista, dar clatitele doar daca insisti tu sau ea sa existe, ca in rest mai bine va concentrati pe lucruri simple.
Filmul: recomand o comedie romantica, mai banala, in caz ca doresti sa se concentreze lucrurile la legatura dintre voi.
Cauta un joc ceva care implica atingeri, adica sa aveti motive sa stati apropiati, nu la 10 m distanta.
Nu recomand sampania cu clatite si inghetata ca poate sa produca stari aiurea si numai de o seara frumoasa nu o sa mai aveti chef. Daca trebuie e bine sa faci pauza mare intre.
Recomand o pizza mai bine, o inghetata, o pauza de 30 min o ora si pe urma sampania. sau sampania si pizza, pe urma inghetata dupa un timp (ca sa nu vi se faca foame, de aceea recomand pizza sau ceva mai bun).

Eh, cam atatea sfaturi.
Pe scurt: fi interesant, comic, jucaus si in acelasi timp cat mai calm, nu te agita sau complica o seara care ar trebui sa fie calma si romantica. Totul o sa decurga bine de la sine daca nu supra incarci programul pe care-l aveti, ca timpul trece repede.

| georgeromascu explică (pentru EVOLUTION_5448):

Multumesc de sfaturi, o sa incerc sa fiu cat mai natural, dar sa ii arat ca simt ceva pentru ea

| georgeromascu explică (pentru EVOLUTION_5448):

In legatura cu clatitele, ma gandeam ca va fi amuzant sa facem clatite impreuna, ar aduce o nota de amuzament, nu stiu laughing

| ywar a răspuns:

Sa facem clatite si sa savurezi o sampanie... vezi sa nu iasa cu spume laughing

Răspuns utilizator avertizat
| AliG a răspuns:

Eeee, sigur ca fata te a invitat la ea pentru a va uita la filme si a manca floricele. Dar ce, ea nu are prietene cu care sa faca astea? I-ati prezervative si bautura, se anunta o seara incendiara laughing. Fii pregatit!