| Broadband a întrebat:

Salutare si la multi ani pe noul an! sad

am o problema cam grava ce ma macina rau
am vorbit cu o fata vreo 5-6 luni
treaba a mers bine pana in octombrie asa cand au inceput certuri si gelozii
m-a iertat de vreo cateva ori...ma tachina mereu
e o fire orgolioasa rau, tine in ea tot si nu spune ce simte sad
si mie nu prea imi place..ca trebuie sa fie aproape de mine mereu de aia e relatie sad
am interpretat multe fara dovezi si am ranit-o cu vorbe...
de curand aflasem de la un prieten ca ea vorbeste prin fb cu altu.bun nu ma deranja foarte tare dar cand am auzit ca ii spunea si te iubesc ( asa a zis prietenul ala al meu)
am inceput sa fac urat...nu vazusem mesajele doar ce imi spusese el sad
si i-am spus multe vorbe grele sa nu o mai vad si alea
treaba e ca ea continua sa vorbeasca, cu mine dar nu ca inainte ca asa e in orice relatie se racesc sentimentele dupa un timp.dar ma tot tachineaza, nu poate sa uite vorbele mele, imi aduce aminte mereu
eu va intreb daca nu prea mai simte pentru mine de ce tot vorbeste cu mine si imi raspunde repede la mesaje
e interesata de mine
Stiu ca am ranit-o si ea pe mine cand am auzit alea atunci sa mor de nervi :O chiar daca nu erau adevarate ca nu am dovezi doar ce mi-a zis el
spune ca numai e geloasawinking
se minte singura
incearca sa ma induca in eroare etc
du-te la alta...ca sigur o sa gasesti
cum mai esti gelos dupa ce mi-ai zis? si cate si mai cate "tachinari" de alea

oare mai tine la mine sau nu...ca daca era nici numai vorbea cu mine si adio

eu inca mai tin la ea si nu pot sa o las
si sunt gelos rau cand vad pe altii pe langa ea
imi vine sa le dau in cap si nu ca sunt posesiv ci pentru ca o vreau doar a mea

cum sa reactionez?
vreau sa va spun ca ea e a 3 a fata de care ma indragostesc dar nu am simtit pentru niciuna ce simt pentru ea... dupa aproape 1 an inca simt...si celelalte dupa 2-3 luni imi era indiferent cu ele..nu-mi mai pasa
ea de ce e diferita si simt diferit pentru ea
nu pot sa o las
ma gandesc noaptea mereu nu am somn
inca sunt gelos chiar daca si ea m-a ranit o iert mereu
simt ceva mai rau decat inainte pentru ea...cu atatea certuri

si mereu ne tachinam in mesaje

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti la varsta la care trebuie sa strabati cat mai multe cearsafuri, fi barbat pune punct teatrului asta jalnic. tu trebuie sa fi cel care impune respect, nu permite fetelor sa te trateze ca pe ultima carpa a societatii

| Broadband explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Esti belea omule cu cearsafurile tale sad

| MRLeo a răspuns:

Eu zic ca ea cam incearca sa isi bata joc de tine! Deci baga-ti ceva stii tu unde si las-o!

| alyalexandra14 a răspuns:

Eu zic ca i-a cam trecut de tine, dar nu vrea sa renunte de tot la tine dar nici sa fie iubita ta.