| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, sincer imi este cam rusine sa ma confesez aici dar nu am nimic de pierdut.
Am cunoscut o fata pe internet, am vorbit vreo 3 luni, si acum de curand am fost la ea, ea fiind la ceva distanta de mine stiti si na, ne placem, tinem unu la altul dar eu am o mica problema pe care ea nu o stie, nu i-am zis-o deoarece imi este rusine straight face, eu fac in curand 25 de ani si spre rusinea mea de o sapt mi am inceput viata sexuala cu aceasta fata, si sa revin, nu am avut o erectie prea buna, si ejaculez precoce in maxim 5 min sunt gata laughing), marturisesc ca in urma cu app 1 an am renuntat la masturbare pe care o practicam zilnic...si de care nu prea sunt mandru dar na toti gresim...ce sa fac? sincer am avut emotii prima data, iar dupa aceea cand am mai facut-o tot cu fata asta, m-am gandit la ce s-a intamplat prima data si la fel, prea repede s-a terminat totul, e o chestie pshiologica? ar trebui sa merg la doctor? ce ma sfatuiti sincer, dar fara mistouri va rog, O zi buna la toti

Răspuns Câştigător
| Jijell a răspuns:

Pentru problemele de erectie e bine sa mergi si la medic. Ejacularea precoce e ceva mai mult psihologic, trebuie sa inveti sa te controlezi. Cand incepi sa te exciti, respira mai incet si mai rar, mai calm. Daca nu iti lasi respiratia sa accelereze, nici pulsul nu va mai urca atat de tare, si vei rezista mai mult.

Si colegul a zis bine, excit-o cat mai tare inainte sa o penetrezi, si se va simti mai bine. Lungeste putin preludiul. happy In timpul actului, incetineste si schimba pozitia cand simti ca esti aproape sa ejaculezi.

Cam atat pot sa te sfatuiesc eu. Iubiti-va mult.

| Adita1988 a răspuns (pentru Jijell):

Deci problema la erectie am avut doar dupa primul raport sti, la vreo 20 de min dupa un nr cum se zice laughing am incercat inca o data si la vreo 3 min dupa ce am inceput sa o penetrez s-a culcat, dar asta dupa un nr scurt si ala sad....deci problema e la ejaculare vietii...

5 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Nu e cazul sa mergi inca la doctor. Esti abia la inceput, e normal sa fie asa. Cand vei avea mai multa experienta nu vei mai avea problema asta.

| octha a răspuns:

Stateam odata de vorba cu unul mai "batran" de vreo 50 ani avea, cam asa.imi zicea ca femeia trebuie starnita(excitata)prin mijloacele pe care le ai la "indemana":saruturi,masaje erotice,si nu mai stiu eu ce, si dupa, cand ea e in pragul ejacularii, atunci poti sa te apuci si tu de "treaba". femeile rezista mai bine decat barbatii la articolul excitat, dar cu mici "trucuri" reusesti sa o dai pe spate.
ps:sarutatul urechii e ceva senzational atat pentru barbati cat si pentru femei.

| detty24 a răspuns:

S-ar putea ca din cauza asta ai probleme in prezent, ca te-ai masturbat,, aproape,, zilnic. Nu e sanatos, mai ales nu la baieti, o alta cauza ar putea fi ca ti-ai inceput viata sexuala destul de tarziu... Mai ai putina rabdare sa vezi daca nu isi va reveni totul dupa ceva timp, iar daca cu timpul tot asa repede termini consulta un medic nu cumva sa ai ceva probleme mai grave. Noi, cei de pe TPU nu suntem medici nu iti putem spune o cauza exacta dar incercam sa ajutam ca doar de aia suntem aici cu totii...*-*