| Dnns97 a întrebat:

sunt nou pe aici si as avea nevoie de niste sfaturi. Am o prietena de 10 luni si ne intelegem foarte bine.Nu locuim in acelasi oras, deci nu ne putem vedea prea des dar asta nu este o problema. Am deplina incredere in ea deoarece niciodata nu m-a inselat desi s-au dat multi baieti la ea dar nu a cedat altora. o iubesc extrem de mult si (ea la fel) nu am niciun dubiu ca m-ar insela sau chestii de genul asta insa mereu in lipsa ei devin gelos, banuitor cum ca poate se va intampla ceva si intotdeauna cand se intampla ceva in care are si ea o parte din vina nu am curaj sa ii spun deoarece am incercat de cateva ori sa ii spun ce nu imi placea si devenea suparata parca pe ea insasi si incepea sa fie mai inchisa in ea. as vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi cum sa scap de acele stari de gelozie, banuieli. Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În momentul în care iubeşti, îţi este frică să nu pierzi persoana iubită şi mereu va exista o urmă de gelozie, câtuşi de mică.
Nu ai cum să scapi de aceste ''sentimente''.Ai spus chiar şi tu... eşti conştient că nu te-a înşelat şi că nu o va face.

Ar fi ideal să vorbeşti cu ea mai deschis.Să te descarci uneori, să-i spui ''nu vreau să te pierd''...răspunsul ei te va linişti o perioadă! Îţi spun din proprie experienţă.

Stai liniştit.

| Dnns97 explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc foarte mult pentru raspunsul si timpul acordat. Da. Am discutat deschis cu ea mereu si intotdeauna m-a linistit raspunsul ei insa sunt cu aceste stari tot timpul dar mai ales cand imi spune ca unul sau altul s-a dat la ea parca innebunesc. Uneori nu pot dormi noaptea cu gandul ca nu cumva sa i se intample ceva si nu pot nicicum sa scap de aceste griji.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dnns97):

E normal să ai asemenea gânduri...din păcate nu poţi scăpa de elelaughing

| Dnns97 explică (pentru anonim_4396):

Cred ca ai dreptatelaughing desi mi-as fi dorit sa pot gandi ca un om normal si sa pot dormi noaptea fara "frica de intuneric"laughing intunericul fiind acele grijilaughing

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa e dragostea. Vorbiti cat mai mult amandoi, slefuiti-va unul pe celalalt. Bafta!

| karinyyyyy a răspuns:

Daca ai incredere in ea nu ar trebui sa iti faci griji ca ea ar fi interesata de cineva. Increderea este un punct forte al unei relatii.