| Djang0 a întrebat:

Salutare TPU, am 16 ani si am o mare problema cu ejacularea. Am nevoie de cateva sfaturi.

Am inceput sa ma masturbez de la 11ani. Pana acu' 2 ani nu aveam nicio problema, ma uitam la filme si rezistam mult timp, dar de 2 ani incoace am inceput sa ma termin in 30-40 de secunde (uitandu-ma la filme porno), acu' daca fac fara film pot rezist de la 5 minute pana la 40, dar cum am vazut un film, in 2 minute am senzatia de ejaculare (fara sa ma apuc de treaba, si dupa ce ma apuc, in 30 de sec. Sunt gata)

Pana acum n-am avut relatii sexuale, desi am prietena de 8 luni, si am avut ocazia sa ma culc cu ea, dar nu am avut curaju' datorita problemei mele.

Am nevoie de ajutor. Cum pot scapa de aceasta problema cu ejacularea(fara medicamente)? Salutari

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fa sport, nu sucuri acidulate si junk foods, cat mai multe fructe si legume - salate cu de toate! - si o sa-ti revii, daca nu te mai uiti la atatea filme. Redu la o data la 4 zile golirea!

| darrio2007 a răspuns:

Problema ta se rezolva cu o partenera.Chiar daca prima data te vei lovi de aceasta problema. Daca faci sex mai des, in timp va dura mai mult.

| mihai69 a răspuns:

Păi e simplu: înainte de sex, faci o labă. Pe urmă sigur o să dureze mai mult până să termini.

| doctorandus a răspuns:

Masturbarea nu produce ejaculare precoce. Sursa: Strassberg, Donald S.; Mackaronis, Julia E.; Perelman, Michael A. (2015). "Sexual dysfunctions". In Blaney, Paul H.; Krueger, Robert F.; Millon, Theodore. Oxford textbook of psychopathology (Third ed.). NY: Oxford University Press. pp. 441–442. ISBN 9780199811779. OCLC 879552995.

http://ro.wikibooks.org/wiki/Medicin%C4%83/Masturbare

| Emilian65 a răspuns:

Lasa-te de masturbare si poate se rezolva problema ejacularii.

| doctorandus a răspuns (pentru Emilian65):

Tu esti obsedat de masturbare, pe invers, adica obsedat de puritate sexuala. In limbaj de specialitate cei ca tine se numesc absexuali.

| GabrielPaladin a răspuns:

Salut.
Nu ai nici o problema, nu te mai gandi la asta.
Continua relatia cu prietena ta, lasa lucrurile sa decurga de la sine.
Esti tanar, exploreaza si bucura-te de viata.
Bafta.

| ShukarimeBheBaighat a răspuns:

Asta inseana ca trebuie sa te pisi, sau ca trebuie sa fi excitat ca asa ejaculezi mai repede