| Brasov17 a întrebat:

am 17 ani si de 1 an incerc sa pornesc o relatie de lunga durata. Am incercat cu mai multe fete dar nu a durat mai mult de 1 saptamana. Ce sa fac? Si de ce fetele nu mai vor relatii lungi?

8 răspunsuri:
| Aeerdnaaa a răspuns:

Deeci.vorba aia ' daca stii unde sa cauti, gasesti'. Normal daca te duci la astea cu fite stau cu tine ori ca sa isi bata joc ori ca sa nu se simta singure straight face.Du-te si tu la o fata cuminte, care nu sta in gura lumii, la locul ei si crede-ma ca vei putea sta cat vrei tu cu ea.De ex 'fetele de la tara' mai bine zis care nu stau in orase mari o sa stea cu tine daca esti un tip modest si care n-ai vila, piscina, un Jaguar sau mai stiu eu ce.De obicei astea din Bucuresti si orase mari logic ca vor pe cineva care sa le intretina happy. Bafta si sper sa iti gasesti fata potrivita!

| neutrino a răspuns:

Multe fete isi doresc relatii lungi, numai sa aiba cu cine.

| Brâncuşi a răspuns:

Nu stiu depinde si de finduri, fetele se mai uita si la astea si la 17 ani este prea...asteapta varsta potrivita pe la 24 daca iti gasesti atunci sigur vei fi mai grijuliu si o sa fie fie de lunga durata, acum depinde si de tine, o seara placuta!

| soriinaa a răspuns:

Exista si fete care vor relatii lungi, stai linistit, doar ca inca nu ai gasit-o tu, pe cea potrivita pentru tine. Nu poti face nimic, decat sa cauti in continuare. Faptu ca pana acum ai avut doar relatii de o saptamana, inseamna ca erai doar atras de fetele respective, si in nici un caz indragostit cu adevarat de vre-una. Atunci cand vei fi, iar sentimentul va fi reciproc, poti fi convins ca vei avea o relatie de lunga durata. Iar faptul ca asta nu s-a intamplat inca, inseamna doar ca poate inca nu e timpul. Baftaa;*

| spookydrums a răspuns:

Daca ai fi dispus sa cunosti o tipa si sa te apropii de ea inainte de a fi impreuna, poate ar mai merge. Relatiile pe care le descrii sunt superficiale si o pierdere de timp.

| Phoenix231 a răspuns:

Prietene tu esti inversul meu, eu dau numa de din astea cu relati lungi si eu mai mult le vreau pe alea cu relati mai scurte, de sunt inca tanar...

| AmaliaApetri a răspuns:

Pai decat sa aruncam cu pietre in cap unul altora ca nu mai vrem relatii frumoase de lunga durata, mai bine cauta motivele pentru care nu ai putut transforma o relatie de a ta, intr una de lunga durata.
Si baietii se plang de fete si fetele de baieti.Ai impresie ca de acum incepe sa se treaca de o parte si de alta a baricadei.
Daca vina a fost in totalitate a "ei"(oricare ar fi "ea", desi ma indoiesc), inseamna ca e genul aventurier.Dar nu e nevoie sa generalizezi, nu le ai incercat pe toate sa stii ca " ele" nu mai vor relatii de lunga durata.

| Chrissa99 a răspuns:

Poate nu ai gasit fata potrivita. incearca sa gasesti o fata ma cumintica.o fata care este genul tau. nu stiu, zic si euwinking