| eusebiu27 a întrebat:

Salutare TPU, am făcut sex cu iubita mea atât in perioada fertila cât și nefertila.Toate actele sexuale au fost făcute protejat, o singura data când era in perioada fertila nu am ejaculat in prezervativ ci pe ea, dar actul in sine pana la capăt a fost protejat. Apoi ea s-a șters cu un prosop nemiscandu-se din poziția in care era adică in poziția misionarului pe spate. Exista vreo șansa fi rămas? Țin sa mentionez ca toate prezervativele folosite au fost verificate și au fost ok

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

DA, 1 % e rata de risc a prezervativului folosit corect.Si fiul nostru de 4 ani e de la riscul de 1 %, sotul meu glumea ca ar trebui sa- i chemam de nasi pe cei de la durex. Daca esti barbat adevarat ia- o de nevasta si nu o mai tine in stresul enorm al unei sarcini nedorite, spunr- i ca veti creste impreuna copilul daca apare.

| eusebiu27 explică (pentru ania):

Alt raspuns in afara de nevasta nu stii sa dai?

| Emilian65 a răspuns:

Nu exista sanse sa ramana gravida in aceasta situatie.

| TheStrategist a răspuns:

Nu sunt șanse

| Anna71 a răspuns:

E imposibil să rămână însărcinată, atât timp cât ai verificat prezervativele și au fost ok nu ai de ce să îți faci griji. Chiar dacă nu și-ar fi schimbat poziția înainte să se șteargă șansele ar fi fost în continuare reduse, pentru că e cam imposibil să ajungă sperma de pe ea direct în vagin.