| ionyx92 a întrebat:

Salutare TPU, am ne voie de ajutorul vostru! M-am intilnit cu o fata o luna de zile dupa ce s-a de spartit de fostul prieten care a avut o relatie de 4 ani, apoi ne-am despartit din motivul ca el o ruga sa se intoarca la el si ea tot inca tinea la el, acum dupa 2 luni iar s-au despartit si nu stiu eu cred ca nu o sa se mai impace si au trecut o saptamana decind tinem legatura pe mess si prin telefon, incerc ca sa ne impacam, sa restabilesc relatia, ea tine la mine mult, dar inca nu pregatita, e inca nehotarita, nu stiu ce sa fac, sa mai atept sa isi faca ordine in sentimene?

Răspuns Câştigător
| xCarolina a răspuns:

Fata asta imi pare cam nehotarata.Ei doi au avut o relatie de 4 ani, ceea ce e destul de mult timp si mi se pare normal sa fi avut nevoie de o perioada ca sa isi revina. Daca o veti tine tot asa, vei avea numai de suferit. Poate ar trebui sa ii dai putin timp sa isi clarifice sentimentele.

| ionyx92 explică (pentru xCarolina):

Cat timp, ca am asteptat si atunci si nu mi-a mers, imi e frica sa nu sa se impace din nou si daca o sa grabesc lucrurile mi-se pare ca o sa fie mai rau.

2 răspunsuri:
| ralucutza12345 a răspuns:

Da, mai asteapta putin timp sa-si puna ordine in sentimente asa cum ai spus si sa-si dea seama singura ce are de facut. Insa daca spui ca a avut o relatie de 4 ani e cam complicat sa il uite atat de repede. sa presupunem ca o sa vrea sa ramana cu tine, trebuie sa fii constient ca o perioada(1 luna, 2, 3. ) [depinde de ea, dar si de tine] ea inca o sa mai simta ceva pentru el, o sa se mai gandeasca la el etc chiar daca ea nu recunoaste pentru a nu te rani pe tine. trebuie insa sa ai multa rabdare daca intr-adevar o iubesti si ti-o doresti langa tine! Mult succes iti doresc si sa dea Dumnezeu sa fie asa cum iti doresti tu.