| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. TPU am nevoie de ajutor.
In general eu nu prea stau cu fetele.
Si vineri seara am iesit cu o tipa, si la un momendat m-a intrebat ca : " Tu nu prea stai cu fetele, nu? "
Si eu i-am zis : " De ce crezi asta? "
Raspuns : " Pentru ca nu prea stii sa discuti si sa te comporti ".
M-am rusinat putin. vreau un ajutor.
Cum sa ma port la o intalnire, ce trebuie sa fac, ce subiecte, glume sa fac, subiecte de inceput cu o fata necunoscuta, etc. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Pe tine te intereseaza sa stii ceva despre fata aia, sau ti-ajunge ca are tate si cur, ca altceva nu-ti trebuie de la ea?
Pana sa ajungi insa la rotunjimile ei, trebuie sa deschizi alte portite, si portitele alea ajungi sa le cunosti doar daca te intereseaza SI persoana ei.
Poti incepe prin a afla mai multe despre relatia ei cu scoala, apoi despre familie, hobby-uri, ce muzica ii place samd.
Si apoi, conteaza mult si atitudinea ta, nu fi distant, dar nici nu tabari pe ea pana nu mai poate rasufla, si poarta-te ca un gentleman.
Si nu in ultimul rand, tinuta, sa fii aranjat si ingrijit. O tinuta dezordonata indica delasare si nu delasarea nu-i prea placuta.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Am uitat o chestie, daca te intereseaza numai... cum am zis anterior, ajungi pana la urma 'incurcat' cu una, si cand nu o sa-ti mai trebuiasca, n-are rost sa repet, ajungi sa te intrebi, ce ai gasit tu la asta? de ce te-ai incurcat cu ea?
Deci vezi tu, face bine sa o cunosti, nu doar ca sa ajungi sa i-o pui, dar dupa, in momentele alea in care ai vrea si altceva.

| neutrino a răspuns:

Si tu vrei toate astea in 4 randuri. Nu crezi ca ar fi mai bine sa angajezi o fata sa te invete cum sa te comporti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ne-ai spus cati ani ai, ca sa stii cum trebuie sa te coporti cu fetele trebuie sa-ti petreci mai mult timp in prezenta lor, din greseli invata omulwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici eu nu prea stau cu fetele dar stiu sa ma comport cu ele sa vorbesc, ele vor atentie multa de exemplu sa le intrebi ce fac sa fi sentimental cu ele.Incepe si tu sa discuti mult cu ele sa le arati ce fel de om esti bafta.

| predator2 a răspuns:

Frate nimeni nu stie ce sa vorbeasca cu fetele.pentru ca ele nu vorbesc ele spun incepi prin a intrebao ce a facut ieri, asta ar trebui sa te tina cam o ora la care tu zici doar:da a nu mai spune nu zau asa e da da si din cand in cand ti-am spus eu ca aia e nebuna pentru ca toate fetele de la 13-...moarte au o persoana feminina pe care nu o suporta intreab-o de artistul ei preferat dupa care numeste un film care l-ai vazut cu el pentru ca ea l-a vazut sigur si vorbesti despre filmu asta ok.asta doar pentru a avea o conversatie daca vrei s-o faci si prietena ta spune-i cati plac ochii ei silueta parul cercei bratara cacaturi din astea chiar daca o da pe vrajeala dinaia ca hai nu mai spune le place sa fie laudate cum ne place noua sa fim fututi.ok

| Chec_Valerau_1994 a răspuns:

Prietene,asta e 2012.lasa dracul intalnirea pestelui la mal si cheam-o la tine. daca te vrea, va accepta