| teiubesc_5807 a întrebat:

Hey TPU:) Am mare nevoie de ajutor:(( o sa va ia cam mult timp sa cititi, pentru ca voi scrie si cele mai mici detalii( de care aveti nevoie pentru a ma ajuta).

Totul a inceput acum 2 saptamani la tara.Am fost al magazin si la bar era un baiat foarte simpatic(are vreo 21 de ani, A), alaturi de fratele sau(X) si alti oameni.Cand am iesit din magazin si am trecut pe langa el, l-am atins usor pe spate(intentionat) si am zambit.Saptamana trecuta cand am fost la baie cu verisoarele mele, ne-am intalnit intamplator cu el si un var de-al lui mai mic(8 ani). Am ajuns sa vorbim si mi-a cerut numarul de telefon.Bineinteles ca nu i l-am dat, dar continuam sa ma dau la el si el oarecum la mine.Mai iainte cand trecuse pe langa mine si eram mai multi al poarta, am zis mai incet sa nu ma auda, ca imi place freza lui, iar o fata mi-a spus sa am grija, sa nu mai zic odata ca s-ar putea sa nu mai scap de el.Nu am luat-o in seama.Acelasi lucru mi l-a spus si vara mea(+ ca atunci cand se imbata spune lucruri pe care le-a facut sau nu cu o fata). Nu am vrut sa le iau in seama:|. Vineri seara cand am fost la magazin, era la bar si m-a intrebat ce fac. I-am raspuns ca bine si am continuat sa merg.Peste ceva timp, trece cu fratele lui (caruia in aceeasi zi il atinsesem tot asa pe spate, cum facusem cu A pentru ca ei seamana foarte mult si nu m-am uitat atenta, confundandu-i)spre casa.Ne-au salutat si au continuat sa mearga.Eu eram la poarta cu verisoarele mele. Dupa aproximativ 5 minute, s-a intors si s-a oprit la noi.Imi tot cerea numarul, dar am spus ca nu i-l dau.Eu stiam ca avea prietena ca asa spusese mai inainte(din oras), dar acum cand am adus vorba de ea a spus ca s-au despartit. El nu prea e genul care sa fie cu 2 deodata(sunt sigura).
Stand cu el la poarta, au trecut pe langa noi 2 fosti prieteni( cititi intrebarea urmatoare, pentru a va putea da seama exact pentru ca este necesar http://www.TPU.ro/......rei-mele/, apoi m-am combiant cu fratele lui geaman, ne'am certat pentru ca ma razbunasem pentru niste jigniri si din octombrie nu mai vorbisem deloc.Cu baiatul cu care am stat la inceput, ma tot impac, despart.etc:| dar tin la el putin) si un prieten. S-au dus pana acasa.Eu si A stateam pe banca unul langa altul.Cand s-au intors acei baieti, in apropierea noastra s-au asezat pe o banca si tot zicea fratele baiatului cu care am stat la inceput(D) ca nu pleaca de acolo nici in ruptul capului.Pentru a-i face gelosi si pentru ca eram nervoasa ca facusera niste faze pe zi(se intorsesera mai multi cu spatele si se prefaceau ca isi fac nevoile, undeva unde nu era lume logic si apoi au aruncat cu balega in fata mea si a verisoarei mele sa vada cum reactionam), i-am spus lui A sa ma sarute.Ne-am sarutat si acei baieti cand au trecut pe langa noi ramasesera cu gura deschisa de uimire.Eu si fratele lui D vorbisem cu 2 zile inainte ca vroia sa ne impacam. A fost aiurea. Apoi A a plecat la magazin, unde se stransesera mai multi.Eu l-am rugat sa nege in fata tuturor acel sarut:|.
Ieri cand am vb pe mess cu D si fratele lui, El: buna cf >?"
El: u stai cu a
El:?
Eu: sall
Eu: eu?
Eu: nu.
Eu : dc intr?
El: pai a venit la ali si i-a spus ca sta cu tine
Eu:
Eu: thm.nu e adv...
Eu: cand a zis asa ceva?
El: vineri seara
Eu: a venit la voi la vale.si ke a zis mai exact?
El: ca B...(eu) e luata ca stai u cu el
El: pai a a venit la noi si sa luat de ali si a zis sa nu ne mai dam la tine ca esti femeia lui demult
Imi este foarte frica sa nu afle ai mei de toata faza asta ca ma omoara:((. Ce sa fac sa ii inchid gura lui A? Vara'mea m-a avertizat si nu am vrut sa ascult:((. SI ce sa fac sa ma creada acei baieti ca nu stau cu el? helppp me plz:((

Răspuns Câştigător
| Michell_7762 a răspuns:

Complicata poveste! daca ascultai de verisoara ta acum erai linistita dar...asa s-a intamplat si cu fructul interzis.Nu ai mentionat cati ani ai.Acum iti dau un sfat (am ceva experienta) cand vezi un tip care se baga in seama singur uitate fix in ochii lui (fara zambete chiar daca iti place)incruntata, ca sa ii demonstrezi ca nu esti o disperata si ca trebuie sa te respecte daca vrea sa te "cucereasca". Acum referitor la povestea ta.inceacra sa ai o discutie cu mama (mai amicala) si o sa ai o surpriza pentru ca patinti isi apara mereu copilul, spune-i adevarul si iti promit ca vei gasi si raspunsul, iar tu te vei simti mai linistita. Data viitoare asculta si de ceilalti cand te avertizeaza de ceva (s-ar putea ca intr-o zi sa le multumesti)

11 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Eu dacă aş fi în locul tău chiar nu m-aş obosi prea tare. În fond, de ce ţi-ar păsa atât de tare de ce crede acum lumea. Învaţă să îţi asumi consecineţele faptelor tale, şi gata.

| liz23 a răspuns:

Ce se intampla sunt doar consecointele faptelor tale negandite.Solutia este sa fi indiferenta fata de cel cu care te-ai sarutat, sa il ignori, te prefaci ca nu s-a intamplat nimic si negi tot pana in panzele albe.Mai departe iti vezi de treaba ta si nu te mai joci cu focul ca roata se intorce si nu se stie de ce poti da.

| teiubesc_5807 explică:

Nu e vorba ca m-am sarutat cu cineva...e vorba de persoana cu care m-am sarutat:-&.ce ma fac?crying( le recunosc parintilor in cazul in care afla sau mint?crying

| teiubesc_5807 explică:

Teddy nu am 12 ani.am 15tongue

| raresel a răspuns:

DOAMNE! cat ai scris si scuze ca iti spun dar BOING esti cam fraiera, e doar un sarut, nu te omoara. cate saruturi o sa mai ai .hahaaa.deci nu trebuie sa iti fie frica:*, funda?

| Teddy_6725 a răspuns:

Stai sa inteleg, tu ai 12 ani si el 21?thinking

| Anakin_4686 a răspuns:

"...apoi au aruncat cu balega in fata mea..."
Mortala fazarolling on the floor

| SinKode a răspuns:

Oau

| Xenohell a răspuns:

Sper ca o sa intelegi: ''Oamenii se impart in buni si rai, iubitori si -distrugatori-.In viata ai o singura sansa de a-ti gasi perechea, si aceasta pereche vine in momente neasteptate.Insa o iubire adevarata nu incepe din prima sau a doua sau a treia zi, nu!, dureaza o luna ca cineva sa isi dea seama daca persoana iubita il/o place.'' -asta am invatat din ''experienta'' prin care am trecut si eu.si eu am o iubita, iar pe 16 august o sa se implineasca un an de cand sunt impreuna cu ea,iar iubirea adevarata ni s-a dezvaluit abia dupa o luna, dar insa prietenii si colegii ei mereu o indeamna sa se desparta de mine, dar ea nu ii asculta deloc.Pentru ca implinesc doar 12 ani imediat, nu prea pot da multe detalii, scuze

| catakriss a răspuns:

Eu zic sa-l ignori pe acel baiat sau sa ii zici clar intentiile tale, doar daca nu iti place de el

| Loovebeiiib a răspuns:

Scuze dar esti chiar fraierastraight face
adica ce conteaza daca se aflaa? doar nor sa te omoare parintii, bineinteles o cearta.dar depinde si de ei. daca ai o relatie deschisa cu ei...
asumati consecintele!