| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, am nevoie de parerea voastra daca am facut lucrul corect, acum cateva saptamani iubita mea s-a despartit de mine pentru ca voia libertate si mi-a spus ca nu mai e in stare sa fie intr-o relatie (relatia noastra e la distanta) acum ne-am impacat dar am ales sa ma despart de ea pentru ca am aflat motivul pentru care a facut-o adica sa vorbeasca si cu alti baieti si ea are doar prieteni baieti si sa iasa cu ei si acum mi-a spus ca "chestiile astea nu sunt de ea si ma vrea pe mine" in conditiile in care mi-a zis ca a iesit cu baieti si erau libidinosi si ca ma iubeste pe mine si ma vrea inapoi, credeti ca am facut lucrul corect sa ma despart de ea pentru ca stiu ca o sa faca asta din nou, voi ce spuneti? Dau funda

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Consider ca ai luat decizia corecta. E bine sa iti asculti intuitia, iar in acest caz, si eu tind sa cred ca se va mai repeta nevoia ei de a iesi cu altii pe viitor, iar tu doar ai sfarsi ranit si folosit, din nou. Deci mergi inainte fara regrete. Daca cineva tine la tine, nu te va pune niciodata pe locul doi, adica planul de urgenta in caz ca nu le iese.

| anonim3247 a răspuns:

Nu e relație ce aveți voi la distanță, doar niște mesaje.

| GeorgeCazan a răspuns:

Posibil sa fie corect ce ai făcut. Se pare că tu ești băiatul de rezervă, la care ea speră să se întoarcă oricând, dar din când in când, din plictiseala, mai umblă și cu unul sau doi băieți mai răi.
Oricum ai spus "relație la distanță" și de aici și nevoia ei de escapade. Oamenii sunt făcuți sa fie unul lângă altul, că dacă nu apar amanții. Amanții/amantele apar si daca partenerul nu are acasa ce dorește pe plan sexual. Cunosc un caz, o femeie, care-si iubește enorm soțul, dar el din cauza unui accident numai poate face sex; ea are amant.

Tu poate ai fost fidel prietenei tale, ea poate că nu, dar posibil ca problema sa nu fie neapărat la ea. Oricum ciorba reîncălzire nu prea merge.

| VelicanEmilia a răspuns:

Relatiile astea la distanta nu prea sunt de viitor. Hai sa excludem treaba cu "am aflat" ca ea putea sa se intalneasca cu ei si cat n-a fost "pauza" asta. Ea putea sa te insele cu altii si cand vorbea cu tine prin mesaje, ea putea sa-ti spuna "iubi, eu ma bag la somn" si ea sa fie la intalnire cu altul. Nu, nu cred ca ai facut bine dar da, i-ai platit cu aceeași moneda lasand-o cu ochii in soare cum ti-a facut si ea tie..si da, in cazul asta mi se pare corect.
Oricum nu esti manta de vreme rea.
Cel mai bine era sa-i tai macaroana de la început si sa nu te mai impaci cu ea, ea confirmandu-ti ca s-a intalnit cu altii si ca aia au fost libidinosi cu ea.
Trebuia sa fii si tu libidinos de atunci si sa-i spui "fata mea, eu caut bucatica mea nu a tuturor" si pa!