| TeoImpuls a întrebat:

Salutare TPU, am nevoie de ajutorul vostru.

Sa incepem. M-am despartit de iubita mea acum o luna. Am fost impreuna 5 luni.Ea a plecat la matusa ei in timpul vacantei de vara. Motivul despartirii a fost pentru ca eu eram gelos deoarece nu voia sa-mi arate conversatiile ei cu un anumit baiat. Dupa ce ne-am despartit am aflat ca s-a combinat cu el(el fiind din localitatea in care sta matusa ei). Firesc a fost sa vorbesc cu ea si sa-mi spuna tot adevarul. Mi-a spus ca atunci cand eram impreuna el se dadea la ea dar ea nu ii accepta nici un avans. Dupa ce s-au combinat, eu inca mai vorbeam cu ea pe whatsapp sau la telefon mai rar. Acest tip a pus-o sa ma blocheze. Am inteles-o si am picat de comun acord sa ma puna la block cand e afara cu el si sa ma scoata cand nu e.
Cand ea s-a intors inapoi acasa pentru cateva zile, am iesit cu ea sa vorbim si culmea ne-am sarutat si mi-a spus ca ma iubeste mai mult decat pe el chiar daca era cu el in acel moment.
Dupa ce s-a intors inapoi la matusa ei, am vorbit si mai rar... Ii dadeam cate un mesaj pe seara cu noapte buna si cam atat. Am aflat apoi ca a facut-o cu el. Era virgina, cu mine in 5 luni nu a facut nimic deoarece imi spunea ca nu se simte pregatita.
Acum ea s-a intors de tot acasa si am aflat ca tipul acela va sta si el la ea cateva zile.

Eu inca o mai iubesc. O iubesc enorm de mult. Am intrebat-o la telefon daca noi am mai avea o sansa in viitoar, iar ea m-a intrebat daca asi mai vrea asta dupa tot ce s-a intamplat. I-am zis ca da pentru ca o iubesc mult.

Voi ce credeti, ar trebui sa lupt in continuare? Este corect ce fac? Cateodata ma gandesc sa-i spun tipului ce s-a intamplat cand ea a fost aici, dar nu pot pur si simplu pentru ca stiu ca ea m-ar ura... Ce sa fac, am nevoie de ajutor.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da, poti. O sa doara enorm, o sa fii coplesit de regrete, de razbunare, de ura, de singuratate. Dar nu vei lasa nimic din toate astea sa se vada, le vei cara singur si o vei face cu fruntea sus. Pentru ca asta inseamna sa fii puternic si astea sunt lucrurile care cladesc caracterul. Si, dupa ce in sfarsit vei trece peste ele, te vei privi in oglinda si vei stii ca esti mai bun si mai pregatit sa tii piept vietii. Nu permite fricii sa-ti conduca viata, cu cat inveti mai repede sa o controlezi cu atat iti cresc sansele de reusita in viata. Si, cand vei gasi fata care merita sa-ti stea alaturi, nu numai ca o vei aprecia mai mult pentru ce e si ce face pentru tine dar si ea va avea un barbat puternic pe care va stii ca se poate baza oricand si orice femeie va aprecia asta. Totul se leaga, totul te defineste, nu-ti fie frica sa alegi calea grea in viata, mai ales cand stii ca e cea corecta, apa lina nu a creat niciodata navigatori priceputi.

Razbunarea asta e un semn de slabiciune, daca vrei cu adevarat sa o ranesti, arata-i ca nu o mai vrei. Nu o privi cu ura, nu o certa, nu ii reprosa absolut nimic, niciodata. Salut-o cand o vezi dar ca pe o cunostiinta si nu ca pe o persoana pe care ai iubit-o. Nimic nu o va durea mai mult decat sa vada ca nu iti mai pasa, chiar daca nu iti va arata asta. Iti va cere sigur sa fiti impreuna din nou. Vei fi tentat sa accepti, iti vei spune ca doar iti vei bate joc de ea dar nimic nu va fi adevarat si tot tu vei fi cel care va regreta in final. Nu accepta nimic din ce iti propune dar fa-o intr-un mod elegant de fiecare data, fara reprosuri si jigniri. Iar cand va incepe ea sa te jigneasca, pentru ca va face orice doar ca sa obtina o reactie emotionala de la tine, raspunde-i din nou elegant, las-o sa se otraveasca cu propriul venin. Fii puternic si iarta dar nu ii mai permite niciodata sa se intoarca in viata ta, daca nu vrei sa repeti aceleasi experiente.

20 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Dupa ce ca esti gelos mai esti si bataus, de unde nu sti ca te bate ala pe tine prasleo? Daca tu nu ai fost in stare sa-i propui sa faceti se de ce te umfli in pene, asta e bine ca ti s-a intamplat ca pe viitor sa nu-ti mai fure altul femeia. Faza cu spusul aluia e de domeniul trecutului, daca tot vrei sa-ti scoti parleala continua sa-i arati fetei ca o "iubesti", are sa faca sex si cu tine nu dispera, dupa care spune-i ce ai pe suflet si "pa si pu la mare"winking Mare atentie la protectie si igiena atunci cand faci sex, de retinut:
Cu gelozia nu ajungi departe!

| TeoImpuls explică (pentru Astaeparereamea):

Intrebarea mea nu a fost cum sa fac sex cu ea. Nu urmaresc asta, nu sunt disperat sa fac sex. Cand eram impreuna ea nu dorea deoarece "nu se simtea pregatita". Evident ca sunt gelos si ma simt aiurea acum, tu cum te-ai simtii dupa 5 luni de minciuni, dupa 5 luni in care am iubit-o mult si inca mai am sentimente? A fost prima mea relatie mai serioasa sa o luam asa. Eu nu aveam ce face ca sa nu mi-o fure pentru ca ea a fost plecata toata vacanta la matusa ei. Vina este in totalitate a ei. Ea a fost infidela.
Da, sunt "bataus". Daca ma bate el, asta e, oricum nu asta e idee. E vina ei, nu e vina lui. Ea a cedat, ea a acceptat avansuri. Singura chestie pe care nu o suport la el este ca ma injura pe la spate si ca a pus-o sa imi dea block. O sa aiba grija singura sa-si distruga viata, nu mai am nevoie de razbunare. Astept momentul cand o sa vina sa-mi zica ca am avut dreptate, cand o sa-si ceara scuze pentru ce a facut. Singura mea problema va fi ce voi face cand se va intampla asta. Timpul le rezolva pe toate. Gelozia nu o poti controla, o poti tine doar in tine, pana la un punct cand nu mai poate sta acolo si atunci pur si simplu "explodezi". Cand sunt cu gasca si ma simt bine, nici nu ma gandesc la asta. Singurul moment in care ma gandesc este cand sunt singur si nu am ce face sa-mi ocup timpul.

| Astaeparereamea a răspuns (pentru TeoImpuls):

Acum serios, in alea 5 luni nu te-ai prins deloc ca umbla cu zaharelu'? In privinta geloziei trebuie sa-ti scoti din cap ca nu o poti controla, asta daca nu esti bolnav psihic. Tu porti marea parte de vina, atunci cand a venit si ti-a zis ca numai pentru tine simte adevarata iubire, stiind ca ti-a dat block dincauza aluia si alte chestii, trebuia sa nu o mai bagi in seama, dar ce sa faci daca nu ai stiut sa-ti controlezi sentimentele, sper ca pe viitor sa nu mai actionezi asa. Cand esti singur si-ti aduci aminte de ea gandeste-te ca nu-i ajunge unui om o viata sa-si cunoasca partenerul/partenera dar tu care ai avut doar 5 luni, capul sus ca nu au disparut fetele de pe pamant!

| TeoImpuls explică (pentru Astaeparereamea):

4 luni pana a plecat acolo a fost totul perfect, ma iubea, ne intelegeam ok. Nu a fost vina mea deloc! O iau ca pe o experienta din care invat. Numai ea stie ce gandeste. Partea interesanta este ca a zis ca imi va scoate block-ul luni cand pleaca el de la ea pentru ca ii verifica telefonul laughing. Daca va face asta e clar, isi bate joc si de el si mi-e mila oarecum de el. Daca nu o face, asta e, incerc sa nu-mi mai pese.

| Astaeparereamea a răspuns (pentru TeoImpuls):

thumbs up

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca ai plans nu ti-e rusine. Dar nici macar ca esti prost, nu ti-e? Ca, daca nici prostia nu e rusinoasa, atunci ce mai e? Cum transformati voi toate curvele in regine e dincolo de puterea mea de intelegere. Auzi, sa lupti pentru ea... Asta "a ta" a reusit sa curvasareasca fiind virgina iar acest lucru e extraordinar prin propria prisma. In acelasi timp e un semn clar ca vorbim despre un om cu care nu vrei sa ai de a face niciodata in viata. Dar tu lupti si plangi pentru ea! Si, dupa ce si-a batut joc de tine, te-a mintit, te-a inselat, te-a parasit si apoi si-a si tras-o cu altul, tot tie ti-e frica sa nu te urasca? Esti o rusine pentru specia barbateasca, prietene. Eu sper sa te impaci cu ea si sa-si mai bata joc de tine multi ani de acum inainte si asta doar de frica sa nu o ia un baiat cu capul pe umeri si sa-si bata joc si de el. Pentru ca tu meriti, altul poate n-ar merita asta. Du-te la iubi si cere-ti iertare pentru tot ce ti-a facut, coloana vertebrala si testiculele tale oricum sunt deja la ea.

| TeoImpuls explică (pentru anonim_4396):

Prost pentru ca? Intrebarea mea a fost ce sa fac, sa vede cat de atent ai fost tu la tot ce am spus. Uite ca exista mai multe tipuri de baieti. Se vede ca si tu ai trecut printr-o chestie de genul in viata si acum esti revoltat. Diferenta dintre noi 2 este ca eu nu am lasat ura sa ma controleze. Tu barbatule o bateai, nu? Pentru ca asa face specia barbateasca, o injura, o scuipa, o bate. Nu am nevoie sa aud toate prostiile tare, daca si tu suferi in dragoste pentru ca se vede asta, poti sa ceri ajutor in alta parte. Tu crezi ca eu nu sunt constient de tot ce s-a intamplat? Am cerut ajutorul pentru ca eu sunt o fire mai calma, mai linistita care nu se lasa condusa de ura si de manie. Am cerut niste sfaturi omenesti, nu insulte de la un nimeni care se crede barbat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeoImpuls):

Nu, ma, tu esti slab, nu calm. Esti atat de slab si fricos incat esti dispus sa accepti orice umilinta numai sa nu trebuiasca sa privesti in ochi realitatea si sa iei masurile necesare. Iti este atat de frica sa nu ramai singur incat ai manca si un **** in fata ei. Asta nu e calmitate, e lasitate.

Singurul lucru pentru care sunt revoltat e ca tu alegi umilinta. Si daca o accepti de pe acum va deveni un stil de viata, vei da tot timpul inapoi, vei fi carpa tuturor oamenilor din viata ta.

Eu nu sufar din dragoste, sunt semizeu, dragostea sufera dupa mine. Sa fii barbat nu inseamna sa o bati si sa o scuipi, Bula, inseamna sa ai puterea sa treci peste astfel de intamplari cu spatele drept si cu mandria intacta. Inseamna sa stii cand sa spui stop si sa ai puterea sa iei deciziile corecte, oricat de tare te vor durea. Asta inseamna sa fii barbat si, din moment ce trebuie sa iti explic toate astea, e clar ca tu nu esti. Din pacate, nici nu pari sa-ti doresti sa devii vreodata.

| TeoImpuls explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate. Pe langa asta intr-un fel vreau sa ma razbun si sa-i spun tipului adevarul despre ea, dar totusi...nu stiu ce sa fac... Nu pot sa accept pur si simplu situatia si sa trec peste ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat.

| TeoImpuls explică (pentru anonim_4396):

Cel mai bun raspuns primit, cu argumente bune dintre toate persoanele cu care am vorbit si aici si peste tot. Imi va fi greu, foarte greu, sper ca voi reusi. De fiecare daca cand ma gandeam, ma gandeam la aceleasi chestii pe care mi le-ai spus, doar ca in loc sa ascult creierul ascultam inima laughing. Multumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeoImpuls):

Ba da, poti. O sa doara enorm, o sa fii coplesit de regrete, de razbunare, de ura, de singuratate. Dar nu vei lasa nimic din toate astea sa se vada, le vei cara singur si o vei face cu fruntea sus. Pentru ca asta inseamna sa fii puternic si astea sunt lucrurile care cladesc caracterul. Si, dupa ce in sfarsit vei trece peste ele, te vei privi in oglinda si vei stii ca esti mai bun si mai pregatit sa tii piept vietii. Nu permite fricii sa-ti conduca viata, cu cat inveti mai repede sa o controlezi cu atat iti cresc sansele de reusita in viata. Si, cand vei gasi fata care merita sa-ti stea alaturi, nu numai ca o vei aprecia mai mult pentru ce e si ce face pentru tine dar si ea va avea un barbat puternic pe care va stii ca se poate baza oricand si orice femeie va aprecia asta. Totul se leaga, totul te defineste, nu-ti fie frica sa alegi calea grea in viata, mai ales cand stii ca e cea corecta, apa lina nu a creat niciodata navigatori priceputi.

Razbunarea asta e un semn de slabiciune, daca vrei cu adevarat sa o ranesti, arata-i ca nu o mai vrei. Nu o privi cu ura, nu o certa, nu ii reprosa absolut nimic, niciodata. Salut-o cand o vezi dar ca pe o cunostiinta si nu ca pe o persoana pe care ai iubit-o. Nimic nu o va durea mai mult decat sa vada ca nu iti mai pasa, chiar daca nu iti va arata asta. Iti va cere sigur sa fiti impreuna din nou. Vei fi tentat sa accepti, iti vei spune ca doar iti vei bate joc de ea dar nimic nu va fi adevarat si tot tu vei fi cel care va regreta in final. Nu accepta nimic din ce iti propune dar fa-o intr-un mod elegant de fiecare data, fara reprosuri si jigniri. Iar cand va incepe ea sa te jigneasca, pentru ca va face orice doar ca sa obtina o reactie emotionala de la tine, raspunde-i din nou elegant, las-o sa se otraveasca cu propriul venin. Fii puternic si iarta dar nu ii mai permite niciodata sa se intoarca in viata ta, daca nu vrei sa repeti aceleasi experiente.

| Sadop a răspuns:

Ea mai că te-a înșelat pe față, s-a cuplat cu altul și în tot acest timp ea încă vorbește cu tine, îți zice că te iubește, îl minte, etc.
Dacă te-ai împăca cu ea ți-ar conveni și ție să ți se întâmple ce i se întâmplă ăluia acum?
Normal că i-a zis să te pună la block atâta timp cât voi aveați discuții de astea.
Vina acelui băiat e că a acceptat să stea cu ea atâta timp cât avea o relație cu tine, sau în fine, să-i facă avansuri sau să se dea la ea atâta timp cât ȘTIA că are iubit.
Vina ei, normal, e că face ce face și minte și vă duce cu zăhărelul și își bate joc.
Ție și-ar conveni ca iubita ta să vorbească cu fostul ei, să te mintă că îl are la block, să îi zică că îl iubește și să aibă asemenea discuții? Nu cred.
Aici e vina ta, nu trebuia să accepți astfel de lucruri.
Dacă l-a ales pe acela, să stea cu el și gata.
Pentru asemenea fată nu merită să lupți fiindcă va face așa în continuare.
Trebuie să sesizeze cât de grav a greșit și să vrea să se schimbe ca să poată să o facă.
În concluzie sunteți toți vinovați, evident că nu în aceeași măsură.
Nu mi-o lua în nume de rău.

| HuShEr a răspuns:

Sfatul meu e sa o lasi. nu cred ca te iubeste si nu merita sa stai dupa ea ca un caine... chiar daca o iubesti o sa treaca asta peste ceva timp dar decat sa stai cu ea si sa te simti mai rau dupa mai bine o lasi. fete mai sunt pe lumea asta

| TeoImpuls explică (pentru HuShEr):

Fete mai sunt, dar stii si tu cum e cand esti indragostit si pui ochii pe cineva, nu mai exista alta persoana pentru tine... multi mi-au spus asta, dar nu am putut renunta niciodata.

| HuShEr a răspuns (pentru TeoImpuls):

Da dar si cand isi bate joc de tine e prea de tot

| Psychzor a răspuns:

Inteleg ca inca o mai iubesti, dar nu pot sa cred ca inca mai vrei sa fii cu ea dupa toate astea. Pana la urma ea a fost cu tipul ala si mai vorbea cu tine. De unde stii ca nu mai face asta si cu el cand va fi cu tine? Pana la urma nu l-a uitat nici pe el, nici pe tine.

| nonamesobye a răspuns:

Spune-i tipului, propune-i sa va intalniti, fara sa stie prietena lui respectiv fosta ta, si incearca sa ii explici.

| TeoImpuls explică (pentru nonamesobye):

Daca ma intalnesc cu el, il bat deci nu prefer optiunea asta ca sa nu am probleme. Ce sa ii explic? Ca ea minte?

| Anke7793 a răspuns:

Vreau să-i mulțumesc domnului Bubuza că mi-a adus înapoi fostul meu iubit, iubitul meu și că am iubit pe atât de mult, relația noastră a fost cu adevărat uimitoare și am învățat că nu vom putea niciodată să o facem fără unul pe celălalt, deși l-am iubit atât de mult încât niciodată nu am știut el a fost obosit de relația și el a fost interesat de cel mai bun prieten al meu. Sa despărțit de mine și am fost devastat, mi-am plâns ochii înainte de a merge la culcare în fiecare noapte, viața și visele mele au fost zdruncinate, am fost frustrat până când am intrat în contact cu un vechi prieten al meu care ma introdus apoi la domnul Bubuza vrăjitorul magic Magic. Lordul Bubuza mi-a dat instrucțiuni cu privire la ce să fac și am aderat strict la ea și mi-a spus că prietenul meu se va întoarce la mine cerșind în 12-16 ore, după ce a făcut tot ce mi-a cerut să fac, iubitul meu a venit la mine cerșind și plângând pe genunchi. Toate datorită domnului Bubuza pentru lucrările sale minunate. Dacă aveți o problemă de genul asta sau cel mai rău decât acest lucru contactați domnul Bubuza pentru o soluție permanentă și nu veți regreta niciodată întâlnirea cu el. Contactați Domnul Bubuza Via email: ( lordbubuzamiraclework@hotmail.com ) sau prin WhatsApp: +1 505 569 0396

| rEbEcA991231 a răspuns:

Trimite-i un mesaj cv si spune-i sa va intalniti, spune-i ceea ce simti, serios ABSOLUT TOT spune-i ca o iubesti si sa nu iti fie frica sa plangi(daca simti), orice fata ar avea inima topita dupa baiatul caruia nu ii e frica sa spuna ce simte(si sa vada ca e din inima, nu asa ca si cum ai fi plictisit si n-ai ce face acasa) SUCCESSS!

| TeoImpuls explică (pentru rEbEcA991231):

Am incercat asta..chiar atunci cand venise si ne-am sarutat. Si chiar am plans..am fost sincer. Nu mi-a fost niciodata rusine sa vars o lacrima. I-am spus si i-am si aratat cat de mult o iubesc. Ea crede ca o urasc deoarece am intrebat-o ce motiv asi avea sa nu ii spun lui adevarul ca a iesit cu mine si ne-am sarutat atunci. Asta ar fi ultimul lucru pe care l-a-si face ca sa o salvez de a trai o viata in minciuna.