| PaulDredetean a întrebat:

Am o prietena care e din alta localitate, eu am 24 de ani, ea 23. Ne-am cunoscut pe un joc online si dupa 3 luni am fost la ea. Relatia a decurs perfect,ne-am inteles bine, m-au cunoscut si parintii ei, am dormit la ea 3 zile. Dupa aia am mai fost la 2 sapt la ea,tot asa a decurs totul perfect.Dupa care a inceput sa se raceasca fata de mine,eu de atunci am mai vrut sa merg la ea insa ea tot gasea motive gen ca lucreaza ca nu are timp,ca are probleme,etc. Timp de aproape un an am vorbit numai pe net. Dupa aia a inceput sa mi se planga ca are probleme,m-am oferit sa o ajut cu bani,i-am trimis bani pentru permis(nu in intregime,doar pentru sala si orele acelea de condus care se fac inainte de examen). A dat odata examenul, l-a picat la oras dupa care iar i-am trimis bani pentru permis, a fost asa de 3 ori pana acum. I-am propus sa ne vedem deoarece a trecut aproape un an de cand nu ne-am mai vazut si i-am zis ca mi-e dor de ea insa ea mi-a zis acum mai nou ca parintii ei divorteaza si nu are timp. Nu stiu ce sa cred deoarece nu prea mai am incredere in ea desi o iubesc foarte mult. Oare sa ma duc la ea fara sa stie? Sa vad daca are pe altcineva sau daca m-a mintit in tot timpul asta? ( sunt 200km intre mine si ea)

10 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Mergi daca vrei sa afli adevarul si sa nu te mai amageasca. Poate vrea doar sa profite de banii tai. Eu una m-as simtii al dracului de prost sa-mi plateasca iubitul meu scoala de soferi. happy
Iti spune prea multe scuze, e clar ca nu mai vrea sa te vada.

| PaulDredetean explică (pentru Aasdfghj):

Adevarul e ca mereu imi zicea ca are probleme iar eu ma ofeream sa o ajut pentru ca o iubesc. Sincer mi se pare cam suspect sa aiba atatea probleme. Eu lucrez de 5 luni si in fiecare luna ii trimit cam 300-400 de lei, ba pentru scoala de soferi, ba pentru scoala normala ca sa aiba sa plateasca la camin. M-am tot gandit sa ma duc la ea fara sa o anunt si sa stau in masina in fata la ea la bloc sa vad cam ce activitate are numai ca nu stiu ce sa fac daca e sa o vad cu altul.

| Aasdfghj a răspuns (pentru PaulDredetean):

Esti iubitul ei, nu sponsor. Daca are nevoie de bani ii ofera parintii ei sau isi cauta de lucru. Daca ii accepta cu usurinta, e clar ca s-a invatat asa si ii place. N-are chef sa te vada dar ii place ca o ajuti financiar. Mi se pare mult suma pe care i-o dai. Incearca sa nu-i mai trimiti si vezi daca te cauta si intreaba de bani. Atunci e clar ce intentii are.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ba frate la varsta cand trebuie sa zburati din floare in floare ca albinutele voi va complicati cu relatii la distanta si umilinte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nevoie să te duci la ea fără să știe. vorbește sincer cu ea despre tot ce se întâmplă și spune-i că ți-e dor de ea și că vrei să o vezi. dacă refuză, e altceva la mijloc. să nu mai vezi persoana pe care o iubești de atâta timp, e dificil și îți dă de gândit.

| SomeRomanianGuy a răspuns:

Hmm, incearca sa vorbesti cu ea deschis. Tare mi-e ca o sa faci drumul ala fara ca ea sa stie si sa gasesti ceva la care nici nu te astepti.

| PaulDredetean explică (pentru SomeRomanianGuy):

Am incercat si daca ii ziceam ceva ma lua la rost ca n-am incredere in ea si tot felul de chestii. Ideea e ca nu stiu cum sa fac daca ma duc la ea si o vad cu altul

| DepravatRo a răspuns:

Nu prea te duce capul. Deloc. E prima, cumva? Cum sa-ti explic eu situatia ta de fapt... Aia e o cu**a, tu esti un papagal. Si asa toate proastele au bani, vezi?

| Kitsune92 a răspuns:

Lucreaza si nu are timp? Sa fim seriosi,intr-un an de zile tot gasea un weekend in care sa fie libera si sa va vedeti. Parerea mea e ca si-a gasit pe cineva si vrea sa profite de tine. Eu zic sa nu ii mai trimiti o luna bani si dupa aia sa vezi cum reactioneaza,daca o sa-ti ceara sau o sa-ti reproseze ceva legat de asta, atunci e clar ca e o materialista, si daca nu, mie cel putin nu mi se pare corect ca tu sa fi sponsorul ei si sa ii platesti tot, ea daca are nevoie de bani poate sa se angajeze la un job de 4 ore ca sa aiba timp si de scoala si sa castige un ban.

| Dumitru_Yanis_1994 a răspuns:

Mergi sa ti vezi visul cu ochii, dar sa nu dai de altcineva acolo sa iei si bataie, ai grija sigur o doare la bascheti cum zice si Alexa vrea doar banii tai.Sau vezi daca ti mai cere invoca si tu diferite motive ca nu ai, sa vezi mai vorbeste cu tine..Succes.