| Rukataki a întrebat:

Salutare TPU, am si eu nevoie de ajutor cu niste sfaturi legate de relatia mea. Am cu o fata o relatie la distanta(cam 300 km) de aproape 3 ani, noi mizam pe faptul ca anul asta eu o sa intru la facultate aproape de ea si ca totul va fi bine si ca ne vom putea vedea mai des, din pacate soarta a facut sa nu intru la facultatea ce era aproape de ea ci fix la una diametral opusa(aceeasi specializare). Problema a fost ca anul trecut, pregatindu-ma pentru admiterea la facultate am avut mai putin timp pentru ea si relatia a inceput sa se raceasca. Din momentul in care nu am intrat la facultatea la care voiam ci la una si mai departe decat eram de iubita mea, parintii ei au devenit reticenti fata de mine (inainte ne sustineau foarte mult relatia). Singura solutie pe care am aveao de a fii fizic impreuna ar fi ca ea sa vina la facultate in orasul in care sunt si eu acum, dar de ea este foarte departe(600 km) avand posibilitatea sa intre la o facultate foarte aproape de parintii ei. Chestia e ca nici ai ei nu prea o lasa sa vina aici, nici ea nu prea ar vrea sa vina fiindca ar fi departe de ei. Ce as putea face in situatia asta? Mai merita sa continuam sau sa mergem fiecare pe drumul lui mai departe? Tinem foarte mult unul la celalat dar suntem deja de aproape 3 ani la distanta si situatia promite inca cel putin 3 ani tot la distanta sad ce pot face?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce nu stati impreuna?

| Rukataki explică (pentru RAY):

Eu sunt anul I de facultate, ea este a 12 a, si suntem la cam 600 km distanta, ai ei nu vor sa o lase sa vina tocmai aici ca nu o sa o mai aiba aproape si chestii parintesti.

| AlbNegru09 a răspuns (pentru Rukataki):

Mutati-va impreuna! Daca intr-adevar va iubiti mult, cere-o de nevasta!
Gasiti voi solutii

| RAY a răspuns (pentru Rukataki):

Man daca o iubesti cu adevarat si crezi ca si ea faci sacrifici, aia nu-i relatie sa fim seriosi

| mihai69 a răspuns:

Numai voi doi trebuie să găsiți răspunsul la asta. Desigur, dacă vreți să aveți o relație și în continuare.

| Stephanie20 a răspuns:

Daca va iubiti cum spuneti cu adevarat, lasa-ti naibii distanta si tot. Incercati sa vorbiti pe skype mai des, sa va vedeti mai des. Gandeste-te ca intr-un final toata asteptarea asta o sa se termine si o sa fie totul frumos, poate, poate o sa vina la facultate cu tine si s-ar duce des la ai ei sau gasitit o solutie.

Rezistati daca va iubiti