| alexsey99 a întrebat:

Am si eu o problema destul de grava, din cauza ca atunci cand am avut ocazia sa ma bag in seama cu o fata cand a fost momentul potrivit intr-un cadru mai restrans unde eram vreo 25 de persoane acum sufar de cateva luni bune. Nu este ceva trecator care sa zici ca gata imi trece intr-o luna si gata nu mai am nimic. Mi-a ramas in minte si chiar as face orice sa o pot cunoaste macar, insa singura posibilitate e doar pe Facebook unde daca ma gandesc imi scad destul de drastic sansele pentru ca altceva e cand vorbesti fata in fata. Si problema e ca pe zi ce trece imi este mult mai greu, nu mai imi iese nimic orice activitate as face si asa mai departe. Acum ma gandeam sa incerc sa ma bag in seama si dupa cateva zile sa ii zic direct sau sa o invit in oras sau ceva de genul si daca refuza aia este, insa probabil doar mental as fi mai bine ca stiu ca am scapat si ca n-am cum, iar pe de alta parte as gandi alta strategie pentru a face cumva sa fac chestia asta fata in fata. Daca as putea acum sa dau timpul inapoi nu as mai fi pierdut timpul si m-as fi bagat in seama din ianuarie cand am avut ocazia. Am urmarit si niste sfaturi din ce am gasit pe niste website-uri straine si m-a ambitionat, iar daca as avea sansa nu as mai avea acea timiditate. Nu stiu daca conteaza dar am 19 ani, ce imi sugerati sa fac?

11 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Actioneaza, baiatule! da frumos si cu tact si arata-i ca o respecti in primul rand si ca o placi. e suficient. initial pe Facebook pe urma live. nu-i nicio rusine sa-ti placa o fata la varsta asta. si da asa e fata in fata e altceva. invit-o in oras.

Răspuns utilizator avertizat