| Com3 a întrebat:

Salutare TPU
De curand am inceput să vorbesc pe facebook / mesaje cu o fata din liceu.
De obicei vorbim foarte mult, insa mereu cand este online pe facebook, nu zice nimic, trebuie sa,, incep conversatia,, mereu.
Nu am reușit sa-mi dau seama, daca asteapta sa zic eu ceva tot timpul, sau chiar nu are niciodata chef de vorba.
Ar trebuii s-o las si eu, si sa vad daca o sa zica ea ceva intr-un sfârșit?
Vreau niste pareri / sfaturi, dau funda.

7 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Prietene nu fa greseala sa ii oferi atentie, cel mai bine, ignoro cateva zile sa vezi cum reactioneaza fiara

| RAY a răspuns:

Inseamna ca are zero interes pentru tine, isi pierzi timpul sincer, ce rost au conversatile astea, de unde sti ca spune adevarul? poate sta din plictiseala cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil așteaptă mereu să îi scrii tu. din moment ce vorbiți mult înseamnă că și ea vrea asta, altfel n-ar mai întreține conversația.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu ai fost mereu cel care incepea conversatia, e posibil sa nu intre pe tine chiar daca vede ca nu o mai contactezi. In continuare poti s-o tratezi cu aceeasi importanta pe care ea nu o detine fata de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| KMaddieK a răspuns:

Pai mai intai ar trebui s-o intrebi daca o deranjezi ca o bagi in seama. Daca spune ca nu, atunci ii spui ca nici pe tine nu te-ar deranja sa te bage si ea in seama uneori. Aceasta fata ori nu baga de seama, ori e prea ocupata, ori nu o interesezi. Singurul sfat e sa vorbesti cu ea, sa o intrebi. Daca vezi ca nu te baga in seama, nu o mai baga nici tu. La un moment dat daca vrea sa vorbiti va face si ea un micut pas, daca nu... e clarwinking

| alexstar_1336 a răspuns (pentru KMaddieK):

Niciodata sa nu intrebi o fata daca e ocupata sau poate vorbii. laughing Pentru ca am patit-o des..si devii "stresant" las-o cateva zile sa vezi daca te baga si ea in seama daca nu, nu e interesata si nu are rost.BAFTA! :*