| Raspundemi a întrebat:

Imi place de o fata, si mereu cand incep sa vorbesc cu ea la un moment dat imi zice "pa"! Sa nu credeti ca dupa 100 de mesaje nu ma satur si eu! Dar dupa ce ii spun "salut" si incepem conversatia, dupa inca 10 propoziti imi zice "pa" sau "mai vorbim"! Ce sa fac ca sa continue conversatia?

Răspuns Câştigător
| NH4OH a răspuns:

Buna.
Inseamna ca fata pleaca, se grabeste undeva, sa iasa in oras si ia telefonul si iti spune rapid "pa" ca sa nu crezi ceva gresit cand nu-ti mai raspunde, daca iese in oras. Sau are treaba sau s-a plictisit sa vorbeasca cu tine.
Mai bine a-i intreba-o candva, de ce iti spune "pa", "mai vorbim"din senin si-ti va raspunde, ori cand iti spune lucrurile astea ii zici ceva gen " stai, de ce imi zici pa?" Bafta!

| Raspundemi explică (pentru NH4OH):

Ok! O sa incerc asta, sper sa ai dretpate!

| Raspundemi explică (pentru NH4OH):

Dar ce subiecte as putea introduce in discutie?

| NH4OH a răspuns (pentru Raspundemi):

Pai, intreab-o ce face, cum se simte, apoi, fa-o sa rada, sa te faci placut ei, prin a-i povesti lucruri amuzante din viata ta, poate si ea o sa faca la fel. Mai in gluma mai in serios, spune-i ca te plictisesti si daca vrea sa iasa prin oras la un suc, ceva, prin mall, sa vorbiti, si o poti intreba atunci de ce iti spune "pa, mai vorbim". O sa fie mai bine, pentru ca o sa-ti dai seama cand minte, daca o sa minta, si o sa-i vezi expresia fetei. Atunci o sa te decizi singur, daca e sau nu fata potrivita pentru tine. Sper sa reusesti!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e interesata in tine, cauta alta fata nu merita sa te tii dupa ea.

| Raspundemi explică (pentru mgtow):

Ms de incurajare! laughing

| neutrino a răspuns:

Nu poti continua o conversatie cu o persoana pe care deja ai plictisit-o.

| Raspundemi explică (pentru neutrino):

Pai asta e ideea! Ce sa fac ca sa nu o plictisesc! Dami niste sfaturi, daca stii!

| ElenaSA a răspuns:

Ii spui ca vrei sa vorbesti cu ea in continuare. Poate spune pa pentru ca e grabita, vrea sa nu te retina sau ca urmare a unei pauze in discutii.