| Com3 a întrebat:

Salutare TPU

De curand am inceput să vorbesc pe facebook / mesaje cu o fata din liceu.

De obicei vorbim foarte mult, insa mereu cand este online pe facebook, nu zice nimic, trebuie sa,, incep conversatia,, mereu.

Nu am reușit sa-mi dau seama, daca asteapta sa zic eu ceva tot timpul, sau chiar nu are niciodata chef de vorba.

Ar trebuii s-o las si eu, si sa vad daca o sa zica ea ceva intr-un sfârșit?

Vreau niste pareri / sfaturi, dau funda.
PS: Cum ar trebui s-o intreb, daca o deranjez sau nu, ca sa nu fiu prea "direct".

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate doar e mai rusinoasa si ea e pe conceptia ca baiatul trebuie mereu sa scrie primul. Daca vezi ca ea in timpul conversatiei chiar pare ca vrea sa vorbeasca cu tine, atunci merita sa-i scrii primul.

| Andreea90000 a răspuns:

Tu,fiind baiat, trebuie sa incepi conversatia.Incearca sa o cunosti mai bine,sa vezi daca aveti niste chestii comune,despre care sa vorbiti, gen muzica, filme, haine etc. Si daca vrei sa-i zici de masini, mai bine nu.Majoritatea fetelor urasc sa li se vorbeasca despre masini.Nu vorbi cu ea chiar in fiecare zi,ca sa nu o enervezi, ci din cand in cand, iar daca i-ai scris un mesaj si nu ti-a raspuns, nu insista cu mesajele, ca sa nu te considere enervant sau obsedat.

| T0T a răspuns (pentru Andreea90000):

Și după ce principiu trebuie să înceapă el că este băiat?
Jon Snow know nothing! laughing

Ca să răspund. Nu ar trebui să conteze cine începe conversația, dar ai putea să aștepți să vezi dacă o începe și ea că acum în mod normal ar trebui și ea să o înceapă dacă e cât de cât interesată de o discuție.

| Andreea90000 a răspuns (pentru T0T):

După logica feminină. laughing
Ionică Zăpadă știe totul, mă!" laughing)

| T0T a răspuns (pentru Andreea90000):

De fapt cunosc și femei inteligente...