| EdyEdyson a întrebat:

Salutare tpu.Este o fata pe care o iubesc foarte mult si tin la ea enorm, am mai fost impreuna dar ea s-a despartit de mine ca cica ne racisem cel putin eu asa am inteles, ea acuma este cu un prost....Si eu imi doresc sa fiu cu ia iaras pentru ca o iubesc enorm si nu o pot uita crying. ajutati-ma Funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti sigur ca iti doresti sa fii cu ea, dupa ce s-a despartit de tine si s-a combinat cu altcineva?
I-a mai gandeste-te de cateva ori, inainte sa afirmi ceva. Daca stai nitel sa analizezi lucrurile, ar trebui sa realizezi ca nu merita. Nu nu merita sa fie cu tine!
De ce? Pentru ca, daca te iubea NU renunta asa usor la relatia voastra si-ti vorbea deschis.Nu totul e roz.Sunt momente in care esti cel mai fericit, momente cand esti trist si-ti doresti sa fii singur, dar e important sa trecem peste, fiind alaturi de cel drag.
Ea a ales sa incheie tot si sa fuga in bratele altuia.
O iubesti, inteleg, dar nu trebuie sa tii cont doar de sentimentele pe care le ai. Trebuie sa 'vezi' si alte lucruri.

''Trebuie sa stii cand se incheie o etapa din viata ta. Daca te incapatanezi sa ramai mai mult decat e necesar, pierzi bucuria de a trai si sensul vietii.'' - Paulo Coelho.

5 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Dragoste cu sila nu se poate.
Nu-ţi mai plânge de milă şi invaţă să trăieşti cu demnitate şi poftă de viaţă.
o zi bună!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fra, adunate, laso cu prostul iei si vezizi de viata, nu te mai miorlaii ca o femeie.

| ElenaSA a răspuns:

Cu un prost din punctul tau de vedere, dar parerea ei care este? Incearca sa vobesti cu ea sa vezi adevaratul motiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i. Cumpara-i un ursulet cu o inimioara, sa vezi atunci.

| VladGH a răspuns:

Motivul " ca cica ne racisem " l-au inteles toti, de asta nu ai ajutor.