| cosminnick3000 a întrebat:

Imi place de o colega din clasa, dar cand am vrut sa o invit in oras m-a refuzat iar de atunci nu am mai avut nici o conversatie cu ea.
Ce ziceti sa mai incerc sa o invit odata sa ce altceva pot sa fac ca sa ma placa?

Răspuns Câştigător
| JamesGheo_Gheo_2000 a răspuns:

Am si eu problema asta cu o fata. Sfatul meu este mai intai sa faci TOT posibilul sa te comporti frumos cu ea:sa ii oferi flori, sa ii faci cinste cu un suc, sa ii spui glume, sa te comporti frumos cu ea, cate un compliment strecurat ici-colea.Acum depinde si de caracterul fetei... Dupa ce o vezi ca incepe sa,, tresara" cand te vede, poti sa o inviti din nou in oras.

3 răspunsuri:
| kristinne a răspuns:

Nu te da batut asa usor, mai invit-o odata ca unelor fete le place sa se tina mai mult dupa ele.

| viki16 a răspuns:

Uite Stii vorba aia "cu rabdarea treci si marea" poate nu e genu tau sau poate ie foarte fitoasa daca suferi dupa ea ar trebui sa ii zici ca a fost o gluma si sa va impacati iar atunci tu sa te apropi de ea si sa fiti cei mai buni prieteni iar dupa un timp dupa ce va cunoasteti mai bine ar trebui sa incerci din nou daca nu poate ar trebui sa fiti doar prieteni mai sunt fete bafta!

| loverangel a răspuns:

Incearca să o mai inviți odata, poate atunci era ocupată sau avea cîteva probleme.