| Petrescu_Andrei_1998 a întrebat:

Salutare,TPU m-am indragostit foc de o fata pe care o cunosc de doi ani.De fiecare data cand o vad se trezesc fanteziile in mine(daca intelegeti ce vreau sa spun).Nu stiu ce sa fac.Va rog ajutor,

Răspuns Câştigător
| edizamfir a răspuns:

Eu unul zic sa incerci sa ii atragi atentia cumva prin faptele tale si sa ii arati ca o placi, pentru ca daca te-ai apropiat de ea doar ca amic esti in zona prieteniei si greu poti iesi de acolo si daca o sa fie cu tine doar pentru ca sunteti prieteni nu o sa dureze mult crede-mawinking
dar nu inteleg partea cu fanteziile
scuze...pe mine ma bufnit rasul laughing
adica pe bune fantezi
mi se pare ca e ciudat ca atunci cand o vezi ti se trezesc fantezii cu ea
adica te-ai gandit ca poate nu o iubesti ci doar te-ai indragostit de fizicul ei?
iubirea nu consta doar in : moama ce bine arata, m-am indragostit de aia love struck, ia uite ce fund are si ce sani sau chestii din astea
iubirea consta in ceea ce simti in inima, pentru ceea ce e si cum gandeste si chestii absolut ciudate pentru care nimeni nu sar gandi ca ar fi in iubirewinking
iubirea inseamna sa nu sti exact de ce iubesti acea persoana
sa stii doar cateva lucruri dar sa simti ca e mult mai mult (si chiar e mult mai mult doar ca nu stie nimeni exact ce si nu va sti niciodatawinking )
si plus ca trebuie sa fie din partea la amandoi iubire ca altfel va suferii ea sau tuwinking
oricum daca tu crezi ca o iubesti, eu zic sa ii dai de inteles ca vrei sa fi cu ea, si dupa sa ii spui in fata
daca ai chemat-o in oras cu prieteii sau sa mergeti sa va uitati la film inainte sa fiti impreuna, nu o sa mai iesi din zona prieteniei
daca iti spune ca te considera ca un frate apropiat, atunci chiar nu mai ai nicio iesire din acea zonawinking
Baftawinking

5 răspunsuri:
| Muppet a răspuns:

Pai si de ce nu ii spui? Sau daca ti-e rusine incearca sa te apropii de ea ca amic si apoi incearca sa o inviti la un suc, o cafea in oras, vezi tu... Sau dai de inteles ca o placi si apoi spune-i direct. Sunt atatea metode sa impresionezi o fata. Mie una imi plac micile atentii sau imi place sa mi se faca complimente.

| inlovewiththerainbow a răspuns:

Ca fată, îți zic să vorbești cu ea, e cea mai bună idee ) Și desigur, dacă o vei face, să fie face to face, va fi extraordinar de bine. Dacă totuși simți că nu ai curaj, spune-i în scris că o placi. Fii sincer!

| Azµre a răspuns:

Să te bagi în vorbă cu ea să aveși o conversație să vă cunoașteți mai bine și pe urmă vine totul de la sine

| MaNNNNNe a răspuns:

Frate,nu-ti fie rusine! Daca iti place de ea, du-te si spune-i-o cu toata forta! Daca iti va fi mereu rusine(daca iti este)vei avea de pierdut. Daca asta e sansa ta fa-o!

| Petrescu_Andrei_1998 explică (pentru MaNNNNNe):

Asa mi-a zis si taica-meu... oricum merci mult big grin