| Irina_Lavinia_1999 a întrebat:

Hei TPU am si eu nevoie de ajutor. Vreau sa stiu ceva. Eu cunosc un baiat, un coleg din clasa a 5 a si acum la liceu suntem in aceeasi clasa dupa 6 ani ma intreb daca se va putea vreodata sa il iubesc. El este putin diferit de mine iar colegii de la liceu mereu spun ca eu il iubesc si ca ne sta bine impreuna si ca suntem predestinati si asta ma mai enerveaza cate o data iar el spune ca nu ma place si eu la fel spun ca in totdeauna. Dar de o vreme mi-a lipsit ca amic si simt ca el are ceva special siii cred ca m-am indragostit. Si nu stiu ce sa cred. Nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| pisicutzza990 a răspuns:

Colegii spun multe tot timpul. Nu au ei de unde sa stie daca tu il iubesti, sau nu. Pun pariu ca nici nu stiu ce e aia iubire. Ei cand plac pe cineva, de fapt iubesc, nu stiu sa faca diferenta. TU trebuie sa stii daca il iubesti/placi mai mult decat un amic, iar daca lui ii place de tine, tu trebuie sa iti dai seama. Si da, se poate sa il iubesti si dupa 10 ani, iubirea cand vine vine, nu se uita de cat timp cunosti persoana. Ar trebui sa vezi daca el se comporta cu alte fete, la fel cum se comporta cu tine, cum se uita la tine, cum iti vorbeste, iar daca iti arata ca te place, fa si tu acelasi lucru. Succes!

3 răspunsuri:
| Devilgrim a răspuns:

Buna cred...

Nu trebuie sa asculti dupa colegii de la liceu ce iti spun ei ca va sta bine impreuna alea si etc. ( cand vrei sa te mariti iti intrebi prieteni daca va sta bine? ) - laughing oricum cred ca stii asta ^_^

"Dar de o vreme mi-a lipsit ca amic"
--------------------------------------------
Ca amic e altceva si crezi ca te-ai "indragostit" e altceva laughing

Acum apartea ca amic poate ca nu tare ai cu cine vorbi pe la liceu si te-ai simtit singura si dupa aia ti-a venit o stare ca sa-l placi asa cred laughing

Acum noi nu tare stim ce sa-ti spunem (eu unul )...
Trebuie sa simti ceva si ai griji sa nu fie ceva eroare doar ca te-ai simtit singurawinking

Bafta

| Irina_Lavinia_1999 explică:

Mersi mult pisicuța
Raspunsul tau este de mare folos fiindca eu si cu el de cunoastem din clasa a cincea si acum suntem la liceu intr-a 10. Ce parere ai tu? Ca fata spun.

| Irina_Lavinia_1999 explică:

Si mersi ca ma ajuti si tu sa nu imi pese de nimic din ce spun ei colegii mei.