| anonim_4396 a întrebat:

Pe cand eram la gradinita o aveam ca colega pe o fata caruia nu cred ca i-am confirmat niciodata existenta. Practic nici nu stiam ca e in clasa cu mine.
Anyway, peste cativa ani dupa ce m-am mutat in alta locatie si cam prin clasa a II-a; o noua colega apare in clasa mea, ea cunoscandu-ma, iar eu nu.
Imi placea de ea, sa fiu sincer. Avea chip angelic si cu cea mai pura inima, pe care abia acum il sesizez in poze cand imi aduc aminte de ea.
La Biserica cand predica preotul ea plangea, iar eu ma luam cu colanii si radeam, ma dadeam in stramba. Dar eu indiferent de cat o suparam, ma ierta si vorbea si se juca cu mine.
Oricum, ea cel mai mult socializa cu mine pentru ca ea a fost fata ce mi-a fost colega de gradinita, eu nu stiam, ea imi spusese si intrpand-o pe mama ii dadusem dreptate. Imi era cea mai buna prietena, o iubeam nespus de mult si sunt sigur 100% ca si ea.

Si pe atunci imi propusesm sa o iau de sotie cand "ma fac mare". Dar spre ghinionul meu... dupa ce s-a terminat anul scolar, ea a plecat in Italia. Oh, tin minte ca am plans 2 zile si 2 nopti in acea zi si cu greu am trecut peste.

Nu mai stiu dupa... Deja o uitasem!

Abia acum, la varsta de 16 ani, mi-am amintit si am rascolit-o prin tot facebook-ul, si... am gasit-o. E chiar mai frumoasa decat imi amintesc, s-a schimbat enorm de mult. M-am holbat la fotografiile ei ore bune.
E fericita... si de asta sunt si eu fericit. Dar ceva ma framanta; Mi-am facut astazi curaj si am incercat sa o contactez azi si nu mi-a raspuns pana acum. Eu nu am poza la profil, si nu am decat vreo 10 prieteni. Poate nu ma cunoaste, dar oricum... i-am adresat o intrebare simpla.

Ea are iubit si nici romana nu cred ca o mai stie bine. Imi e teama ca m-a uitat complet, ca m-a lasat deoparte. Eu am uitat-o ca sa uit de durere, dar nu am scos-o niciodata din inima.
O iubesc enorm de mult. Si inca de atunci de cand sufeream dupa ea, imi propusesem sa o astept, sa o astept si sa o astept. Pentru ca a mai venit pe la rudele ei, dar nu am apucat sa o vad din cauza schimbarii mele mintale si problemelor de familie.

Oricum. Nu imi pasa cat va trebui sa astept, vreau doar sa fiu impreuna cu ea. Ea e mica acum, nu stie ce e aia durere. Nu stie ce e aia iubire adevarata. Eu m-am maturizat extrem de rapid si intr-un fel destul de usturator si mai ales atunci cand mi-am dat seama cat ii greseam in copilarie.

Nu stiu ce sa fac, daca nu imi raspunde asta e. O sa ma uit la ea din umbra. Dar chestia e ca nu prea imi place sa pierd. Chiar daca nu imi raspunde pe facebook, chiar daca m-a uitat. eu imi spun replica asta in minte "suntem doar copii acum, timp este". Dar tare imi e frica ca nu am dreptate.

Ce spuneti dragii mei? Ce as putea sa fac? E un fel de iubire uitata. Ea a plecat iubindu-ma. Oare cand ma va regasi, tot acelasi sentiment il va avea?

In general, imi spun si eu ca na... copii la 16 ani in loc sa invete, intreaba pe TPU de sex si altele. Dar aici nu e tocmai vorba de asta. Deja mi s-a facut extrem de dor de ea trezandu-mi amintireile. E ca si cum nu ti-ai vedea mama de 8 ani. Fete frumoase ca trup sunt multe, dar inima mai curata nu am sa gasesc. Sper sa imi pot cere scuze odata fata de ea, sper sa vad daca drumurile noastre se unesc. Astept sugestii, pareri si opinii! Multumesc!

12 răspunsuri:
| Adixuuu a răspuns:

Vai ce dragut!
Pai poti sa insisti pe facebook si sa ii spui cine esti, apoi vei vedea daca iti va raspunde. Puteti incepe usor sa vorbiti, sa povestiti. Ii spui ca ai relizat ca nu te-ai comportat ok si iti ceri scuze. O intrebi cum e acolo, cum ii merge cu scoala bla bla. O intrebi cand mai vine in vizita in Romania.
E foarte usor sa vorbesti cu cineva daca vrei asta.
Data tu nu i-ai spus cine esti, nici nu ai poza la profil, saraca fata o crede ca esti cine stie ce obsedat. Vorbeste cu ea, streseaz-o pana raspunde.

| Yramy44 a răspuns (pentru Adixuuu):

Haha, multumesc! O sa incerc sa o contactez mai mult in limita bunului simt, sincer i-am pus o intrebare care si mie mi se pare stupida cand ma uit la ea. Sincer, nu o fortez sa vorbeasca cu mine, ma intereseaza daca a ramas aceeasi inima buna in sufletul ei, inima care pe la alte fete nu mai vezi in ziua de azi.
Daca e sa nu fie sper sa vorbesc putin cu ea si atat, macar sa apuc sa imi cer scuze si asta este.

Acum ma simt si extrem de aiurea pentru ca am spus nu stiu cator romani ca o iubesc si blablabla, iar ei abia ii vorbeam mai demult. Cand am inceput sa ma simt in largul meu cu ea, ea deja isi facea bagajul. Sunt destept ca un peste cu picioare sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stii vorba aia " te imbeti cu apa rece "? Pune-ti naiba o poza pe profil, zi exact cine esti si cel mult o sa fiti prieteni. Ea are o relatie acum la nu stiu cati kilometrii de tine, crezi ca ar da naiba relatia de acum pentru o telenovela?

| Yramy44 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa imi pun nici o poza. Cum am spus, am 16 ani si am uitat sa mentionez ca fizic arat rea tanar, iar daca ma vezi in poze spui ca am 13 ani. Multe persoane nu ma cunosc fizic, ele cred ca sunt de 18+ ani plus. Am multe proiecte pe facebook ads si website-uri de-ale mele cu multe persoane si din RO si din afara, si acum imagineaza-ti ca au lucrat cu un copilas de 16 ani.
Am mintea agera si ma descurc cu ceea ce am in societate, dar fizicul meu care nici de pubertate nu vrea sa treaca ma dezavantajeaza. Oricum, nu prea vreau sa imi stric reputatia si totul pentru un simplu mesaj.

Telenovela zici? Amice, eu sunt rabdator, tocmai de asta zic, ea are o relati cu un tip rapper si cu gesturi de pitzi Italianas boy, ea acum nu stie ce e aia o relatie serioasa, l-a luat pe ala ca are o reputatie sociala buna si aerele lui de hip hop-er il ajuta, cred. Pune poze pe facebook cu descrierea "Mi amore" si atat. Asta e o relatie serioasa? Daca asta e iubiea adevarata, eu vreau sa mor singur.

Eu nu am in minte sa o am ca iubita pentru o perioada de timp si atat. Da-ti si tu seama ca ea inca mai vroia sa vorbeasca cu mine cand era in Romania, dar eu am ratat ocazia. De venit, o sa mai vina, daca nu... ma duc eu la ea si vorbesc.
Si eu am mai avut relatii, din punctul meu de vedere nesemnificative si nu le-am dat mare importanta, chiar daca am uitat de ea, eu tot nu puteam avea o relatie serioasa cu orice fata. Eu ma descurc cu fetele, multe din ele chiar plangeau dupa mine, dar pentru Dumnezeu, ce relatie serioasa poti avea la 16 ani? Vreau doar sa imi gasesc fata buna pentru mine si sa raman cu ea, nu sa ma mut de colo-colo ca si cum mi-as bate joc de scopul nostru in viata.

| anonim_4396 explică (pentru Yramy44):

Daca tot conteaza asa mult mai insista dar ea ar trebui sa stie cine esti, adica i-ai spus cine esti nu? Si mai mult ca sigur ii vor revenii si sentimentele pentru tine, daca ele au fost reale, cand va stii cine esti. Mult succes. happy

| Yramy44 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hm. Am reusit sa o contactez. Am pacalit-o intr-un fel facandu-mi alt cont, iar dupa putin timp si-a adus aminte. Dar parca nu mai are nici un fel de interes. pentru mine, nici macar ca in relatia de prietenie. Ce-i drept nici eu nu am intrebat-o decat chestii banale, nici macar nu am intrebat-o ce face. Probabil ea crede ca eu sunt cel ce s-a schimbat. Oricum, da... am reusit sa vorbesc cu ea. Si ma doare ca are iubiti care ar putea sa ii fie tati. Oricum, ea acum e genul de adolescenta care spune ca stie mare **** despre iubire si deja e la al 5-lea iubit. Nu ma supara acest fapt, din contra imi da putere sa invat si sa muncesc sa ma pun pe picioare si sa ma duc la ea odata sa imi declar sentimentle. Nu stiu ce mai sa spun!

| JohnnySilverhand a răspuns:

Daca e cum zici tu, adica si ea te iubeste 100%, a facut la fel ca tine, a pus sentimentele intr-o cutie si a închis-o sa scape de durere, dar nu incerca sa ii distrugi viata, a teecut si ea peste. Nu ai cum sa stii ca nu e matura, poate si ea a suferit dupa tine cand a plecat.

| Yramy44 a răspuns (pentru JohnnySilverhand):

Sincer nu e cum spui tu. Ea cand a venit in Ro ma cautase sa ma vada. Varul ei imi spusese, asta e! Nu vreau sa o stresez, chestia e ca eu nu sunt genul de baiat care isi iubeste fata si atat. Eu vreau sa imi dedic viata sa o fac fericita daca e sa imi acorde o sansa. Si scuze, am explicat gresit, ea nu m-a uitat, eu am fost greu de gasit, nu imi place ca lumea sa ma cunosca cam pe nicaieri, in general toti cei de pe facebook ma intreaba cum fac bani pe internet si daca nu le zic ma ameninta, injura sau ma sterg din lista. Nais pipal!

| JohnnySilverhand a răspuns:

Mai, eu cu dragostea stau la fel, dar nu aceeasi poveste, as muta un multe din loc pentru fata ce o iubesc. Daca nu te-a uitat si te-a cautat mai este ceva intre voi(un strop de speranta), dar trebuie un sacrificiu urias, sa se mute inapoi in tara sau sa te duci tu la ea. Daca nu, incearca sa pastrezi legatura cu ea.

| Yramy44 a răspuns (pentru JohnnySilverhand):

Buna Gaming4me, verifica reply-ul care i l-am dat lui FataInBoxeriSiInTricoulAlb. Nu accept sacrificii de la ea, daca o sa fiu cu ea impreuna. Imi ridic casa unde doreste ea, imi donez si rinichii si ce vrea numai sa stiu ca o fac eu sa zambeasca cu zambetul ei angelic, nu altul.

| Yramy44 a răspuns:

Ha, s-a schimbat total. E o aroganta cu mici fite pe ea ea. Imi evita niste intrebari banale pe care oricine si-ar putea perimite sa le raspunda. Mi-a refuzat cererea de prietenie (care oricum e nesemnificativa ca i-am trimis mesaj) de 5 ori.

Chiar nu ma asteptam la asemenea gesturi. Ma multumeam si cu un refuz scurt si la obiect, dar nu evitare in halul asta. Of sad

| iamcreeper24 a răspuns (pentru Yramy44):

Imi pare rau...Stii ce? Insista! Incearca sa o readuci la persoana care era ea inainte sa plece din Romania.Iti urez succes, si sa va intalniti.