| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, va urez in primul rand o duminica frumoasa.Am si eu o nelamurire si cred ca am facut bine ceea ce am facut.Am vorbit cu o fata destul de mult timp, deci inca nu eram impreuna dar petreceam foarte mult timp.Totul a fost normal chiar batea cate un apropo ca s-ar putea sa fie ceva intre noi pana saptamana aceasta incepand de miercuri totul s-a intors pe jos.Am vorbit intr-o seara cu ea si mi-a spus daca stiu sa fac unele chestiuni.I-am raspuns da chiar daca stia raspunsul ca tot mi-a pus intrebarea aia.Mi-a spus ca are de ales intre 3 baieti. unul eram eu si ceilalti 2 habar nu aveam pana acuma..Am discutat cateva lucruri si dupa in fiecare seara imi "scoatea" ochii ca ii pe combinatii.Am inceput sa ne certam ca de ce mi-ai spune mie ca esti pe combinatii.De parca ma intereseaza chiar daca mie imi placea de ea si voiam sa fiu cu ea..Eu am inceput sa-i spun ca profita de mine si ca ii rusine cu mine ca se ascundea de fiecare data cand o vedea cineva..Tot asa ne-am certat pana vineri seara cand o am vazut-o cu un baiat...Normal ca l-am cunoscut pe ala..In fine dupa ce i-am vazut m-am enervat.Am observat ca tot era numa in vorba cu ala si eu eram acolo ca a "treia roata la caruta".O venit seara cand eu nervos m-am cercat cu ea pana cand mi-a spus ce am de is asa ciudat.Ca eu inteleg gresit unele lucruri si ca nu e asa cum pare.Cum naiba sa minti cand vad asta si stiu.Ea imi spune ca vrea sa aiba un prieten bun(ala sunt eu) dar I-am spus tot timpul ca noi nu putem fi prieteni si tot nu a inteles.Am ajuns la culmea rabdarii si I-am spus ca imi place de ea..De atunci nici nu suna, nimic.Eu I-am spus aia nu neaparat ca sa imi dezvalui afectiunea pentru ea dar deja ma enervase si am vrut sa trezesc in ea asa un fior.
Pot spune ca toatea lucrurile alea le-am facut din prostie omeneasca ca sa nu spun gelozie dar si din orgoliu am taiat orice conversatie cu ea.
Acuma nu stiu daca am facut bine dar nu suportam sa ma tina pe mine pe post de fraier si sa o vad cu ala care nici nu merita sa spun despre el.

5 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Stii baietii aia care ies cu foarte multe femei doar ca sa se dea mari cu virilitatea lor? Ceva de genul este si prietena asta a ta, doar ca e de sex feminin si vrea sa se dea mare cu faptul ca invarte baieti pe degete.
Sunteti mai multi, dar de pe unul dintre voi place mai tare si sunt sigur ca nu esti tu acela pentru ca ti-a spus toate lucrurile acelea, stiind ca te poate pierde (ori e foarte proasta si nu realizeaza ceea ce spune).
Tot din cauza asta se si ascunde cu tine, ca sa nu o vada celalalt/ceilalti.
Nu ti-a mai dat mesaj pentru ca putin ii pasa de persoana ta, iar daca iti va mai da mesaj vreodata o va face doar daca ramai ultima alternativa si o parasesc toti.

| anonim_4396 explică (pentru SergiuBoss11):

Bine la faza ca se ascunde asa facea si cu niste prietenii care erau impreuna cu ea.Ii era rusine.Cand I-am spus ca imi place de ea stiam ca o sa se opreasca din a mai vorbi cu mine, dar am riscat mai ales la nervii pe care mi-a creat.Pe ea a deranjat-o si stiu asta ca eu m-am trezit la viata si nu m-am lasat sa fiu un alt prost de care sa profite ca de altii.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca te contacteaza, sa o ignori cu desavarsire.

| anonim_4396 explică (pentru SergiuBoss11):

Ai spus ca e proasta si nu realizeaza ceea ce spune..Hmm...pot spune ca ai dreptate. Oricum eu nu prea o cautam prea des.Nu o sunam decat asa din cand in cand, in schimb ea suna foarte multe dar na ea credea ca daca omul e bun e si prost asta nu a reusit ea..sa ma puna pe lista prostilor de care poate profita cand are chef.

| AiPusOIntrebareTampita a răspuns:

Salut! Sunt 2 posibilitati: o sa fie impreuna cu tine dupa ce ii trece faza de negre a sentimentelor pentru tine sau daca e proasta nu o sa mai vorbiti. Iti spun din experienta mea de fata, am un iubit minunat care inainte mi-a fost prieten, l-am respins, am fost cu altcineva pentru. un timp scurt, iar dupa am realizat ca-l iubesc, si ne-am cuplat. Crede-ma, relatiile fondate pe baza prieteniei de inceput (frendzone) sunt cele mai frumose si des intalnite, chiar daca la inceput unul din voi sufera.