| Vikulea a întrebat:

vreau niste sfaturi..cum pot sa fac gelos un baiat?

15 răspunsuri:
| Atotstiutorul a răspuns:

Nu ai cum sa faci un baiat gelos pamantul e plin de fete si o stie prea bine!

| GeosBIOS a răspuns:

Intrebare: De ce vrei sa-l faci gelos? Nu de alta dar ai putea obtine acelasi lucru pe o cale mult mai practica.

| Vikulea explică (pentru GeosBIOS):

Am fost impreuna un timp
pe urma a facut o alegere dupa care niam despartit

| Vikulea explică (pentru GeosBIOS):

Am fost un timp impreuna
dupa care a facut o alegre, in urma careia niam desparit

| GeosBIOS a răspuns (pentru Vikulea):

Bun, intrebarea nr. 2: Ce ai de castigat daca in sfarsit il vei face gelos?

Banuiesc ca alegerea pe care a facut-o individul te-a deranjat mult din moment ce i-ai tras clapa, deci ma gandesc ca astfel nu urmaresti sa-l redobandesti. Parerea mea este ca daca vei incerca sa nu-ti mai bati capul cu el iti va fi mult mai bine.

| Vikulea explică (pentru GeosBIOS):

Rsp.pentru intrebarea nr.2-ma voi simti mai bine big grinD
poate pare straniu, dar tin la el
stiu ca nu face sa-mi mai bat capul de el
dar nu pot renunta la el atit de usor(

| GeosBIOS a răspuns (pentru Vikulea):

Okey, intreb. nr 3: Ce crezi ca vei demonstra astfel?, atat timp cat ai dat de inteles ca intre voi nu mai este nimic.

| Vikulea explică (pentru GeosBIOS):

Vreau sa creada ca si eu sunt indiferenta...deoarece el a facut alegerea
sa nu mai fim impreuna

| GeosBIOS a răspuns (pentru Vikulea):

Prin incercarea ta de a-l face gelos cel mai probabil vei demonstra opusul la ceea ce ti-ai propus, mai ales daca relatia voastra s-a terminat recent.

Vrei sa-i demonstrezi ca esti indiferenta, comporta-te natural insa nu-l mai baga in seama.

| neutrino a răspuns:

Daca acesta este telul tau, fa dragoste cu toti prietenii lui.

| h3r a răspuns:

Salutare.
Nu il provoca, nu lua "gelozia" ca pe un joc. Un baiat o sa fie gelos si fara motiv, o sa aiba incertitudini si temeri atunci cand iubeste fata respectiva, nu trebuie sa aiba un motiv dat de ea sau de ceilalti pe care o inconjoara.
Daca el nu simte nimic pentru tine, nu te place, atunci o sa incerci in zadar.

Take care!

| Albertooo a răspuns:

Trageti-o cu prietenul lui!

| quiX18 a răspuns:

Sa nu-i atragi atentie

| mifune a răspuns:

Vezii si tu.
Daca chiar te place si te intreaba ce ai facut tu spune-i ca ai vb. cu un tip super pe tell vreo 6 ore
El o sa fie gelos
Daca nu imbratiseazal pe cel mai bun prieten al lui =]]
Vezii si tu.
Succes

| Pastiluțăfericită a răspuns:

Știi ce? Poate o să iei în considerare celelalte răspunsuri și o să îl crezi pe al meu o tâmpenie. Gândește-te, el o să își dea seama că vrei să îl faci gelos, o să fie evident. Atunci când ești îndrăgostit nu mai știi ce faci, dar crede-mă am trecut prin asta. Fi indiferentă, și orice ar fi respinge-l pentru început, așa o să vrea să fie cu tine! happy