| SkyHigh a întrebat:

Vreau să îi întreb pe cei care au habar de ceea ce întreb eu.
Anul trecut, prin august am început şcoala de şoferi, am făcut dosarul, actele toate necesare, analize, plaţi, şi am început orele. Am terminat legislaţia, am facut şi orele de conducere, şi am dat examenul teoretic, şi pe urmă cel de la oraş. Din păcate, nu am reuşit să îl iau. Chestia e că între timp am început din nou şcoala, şi nu am prea avut timp să mă mai pregătesc pentru şcoala de şoferi. Am avut şi BAC-ul anul ăsta, aşa că a trecut mai bine de un an de când mi-am făcut dosarul. Deci, întrebarea mea e următoarea. Dacă vreau să merg din nou la şcoala de şoferi, respectiv să ajung să mă programez din nou la examenul teoretic, trebuie să refac din nou toate actele din dosar? Sau doar analizele medicale şi plăţile pe la banca şi taxa de examinare? Mulţumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Lacoste a răspuns:

Buna.Daca a trecut 1 an de zile de cand te-ai inscris la scoala de soferi, atunci trebuie sa te inscrii din nou pentru ca ti-a expirat scoala.Trebuie sa faci toate actele, sa faci din nou orele de legislatie, respectiv cele de condus.Trebuie sa platesti totul din nou.Bafta!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai r? Formuleaza intrebarea cum trebuie.

| SkyHigh explică:

@Misogin, imi dădea eroare, nu ştiu de la ce în timp ce puneam întrebarea, şi din neatenţie, a apărut întrebarea incompletă. După ceva timp de la editare, a apărut şi restul.

| MissD a răspuns:

Scoala ta e practic exiprata. Trebuia sa faci absolut totul inca odata: ore de teorie condus etc