| UsersBoss a întrebat:

Vreau să vă cer parerea. Am vazut la finalul clasei a 12-a o fată foarte frumoasă dar nu am avut nici curajul sa ma bag in seama cu ea desi se cunostea cu colegii mei dar ma gandeam si la faptul ca eu voi pleca la facultate si poate nu ne mai vedem (asta in capul meu prost) si ghici ce, am nimerit la aceeasi facultate. Imi mai gaseam scuze si ca ea poate avea ce baiat vrea din oras si ghici ce, l-a luat pe un coleg de al meu pe care nu il consider superior in comparatie cu mine. La facultate am aflat ca e despărțită de ăla de cateva luni asa ca am intrat in vorba cu ea pe Facebook, pentru ca la faculta nu ne intalneam, nefiind acelasi profil. Eu cu prietena ei vorbeam mai mult dar am inceput sa discut cu ea chestii normale, despre scoala de exemplu. Dându-mi seama ca nu ajung nicăieri si impins de prietenii mei care ziceau "nu mai sta ca iar o ia altul", am invitat-o la un suc, sa ne cunoastem mai bine. M-a refuzat frumos, mi-a zis ca nu se poate... Ce părere aveți, cum trebuia să procedez?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| cristian200313 a răspuns:

Buna seara!
Incearca sa o scoti la plimbare, sa o faci sa rada, sa o faci sa zâmbească...
Dar, daca nu merge, iti zic eu ca nu mai are rost sa stai dupa ea, mai sunt si alte fete.

| EmanuelT a răspuns:

Într-un fel ai procedat bine, dar data viitoare mai mult f2f. Și dacă tot nu vă vedeți din cauza diverse motive, ați putea stabili prin mesaje când să vă întâlniți să vorbiți.
Dacă te-a refuzat o dată și a făcut-o și frumos... ce crezi că ar crede dacă ai insista?