| AlexandruDaniel a întrebat:

Salutare tuturor! Am o mica problema :de fiecare data cand ma sarut mai pasional cu o fata sau ne mai jucam de-a dragostea, din penis imi iese un lichid care seamana cu sperma. Mi se pare foarte ciudat si stanjenitor si inhibant. As vrea sa stiu mai multe despre acest fenomen. Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Este ceva normal.Este un lichid de lubrefiere.Organismul tau se pregateste de penetrare. Ejacularea vine mai tarziu.Se mai numeste si "lacrima fericirii"! Lichidul invizibil" este lichidul pre-ejaculator - din momentul erectiei penisul secreta un lichid mucoid, transparent, cu rol de lubrifiere (ca si vaginul, de altfel). Acest lichid pre-ejeculator are rol foarte bine determinat in timpul actului sexual : de lubrifiere. In felul acesta dispare posibilitatea de iritatie a penisului din cauza frecarii glandului (capul penisului) de preput si de peretii vaginului. Lichidul pre-ejaculator este o secretie si se stie ca in cazul existentei unei infectii cu transmitere sexuala se poate ca agentul patogen sa existe in secretii si sa fie transmis prin acestea.
Lichidul pre-ejaculator nu este sperma dar poate contine cativa spermatozoizi "rataciti" si daca au ajuns in vagin exista riscul unei sarcini.

11 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Acest lichid se numeste lichid preejaculator si apare atunci cand te exciti. este ceva normal, stai linistitwinking

| foxi a răspuns:

E ceva normal!

| Miauti a răspuns:

E paranormal penisul tau! laughing omule cati ani ai mai.

| Pedala a răspuns:

NU este normal. Inseamna ca esti racit sau ca ai tras curent

| LoveAngel223 a răspuns:

Acest lichid este lichid preejaculator (pentru ca te exciti)

| Bogdan_7395 a răspuns:

Iti vine menstruatia, foloseste un absorbant cand te saruti cu o fatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva normal din cate vad aici, si mie mi s-a intamplat! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te exciti prea tare de la doar un sarut. Ala e lichidul care anunta ejacularea...si nu e bine, o sa ai probleme in viata sexuala daca termini sa repede...ASA CA: Lasa masturbarea! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor))))))) Bai cati prosti are lumea asta Doamne! Ti se pare cudat aa rolling on the floor)))? (exitare sti ce insemna?)

| A_3962 a răspuns:

Este absolut normal, mai ales daca esti la o varsta frageda si la inceputul vieti tale sexuale.

| AlexandruDaniel explică:

Wow, la inceput mi-a fost jena sa apelez la astfel de site-uri dar, am ramas uimit de promptitudinea si punctualitatea raspunsurilor! Va multumesc frumos! Viata mea sexuala nu este la inceput dar nu ma pot lauda cu o activitate prea sporita ba din contra foarte foarte scazuta! O seara buna tuturor!