| Timidul67768 a întrebat:

Salutare tuturor, am o oarecare problemă dacă îi pot spune aşa. În prezent am 17 ani şi îmi place foarte mult de o fată. Ea este cu un anişor mai micuţă ca mine. Nu am vorbit mai deloc cu ea doar ne-am mai salutat din când în când. Problema se pune în felul următor, ea acum o săptămână a aflat de la un coleg de-al meu că mie îmi place de ea. De atunci mereu când ne vedem se uită la mine în alt fel, se întoarce spre mine mai mereu, zâmbeşte, îşi dă părul după ureche etc. Eu sunt mai timid de fel şi nu ştiu cum să fac să vorbesc cu ea. În permanenţă este cu cineva ( 2-3 colege, poate chiar mai multe în unele cazuri ). Mi s-a mai recomandat şi să o caut pe Facebook şi să vorbesc cu ea dar, eu neavând poze de această reţea de socializare îmi este oarecum teamă să-i dau un mesaj la care ea probabil nu va răspunde având în vedere că nu ştie cine sunt. Acum vă întreb pe voi... ce aş putea face să mă bag în seamă cu ea? Ţin chiar foarte mult la ea, este o fată specială, nu am cuvinte în care să o descriu. Mulţumesc frumos de ajutorul acordat.

Răspuns Câştigător
| Minulina123 a răspuns:

Deci eu zic sa incerci sa ii cauti prezenta si sa incerci sa te impretenesti cu ea. Poate ca si ea te place. Trebuie sa incerci sa intri cumva in vorba cu ea. Daca aveti vreun prieten comun ai putea sa faci cumva sa intri in grupul ei de prieteni si apoi sa gasesti un subiect de discutie cu ea. Nu prea stiu ce sa zic pentru ca e putin complicat. Nu trebuie sa iti fie rusine, ei cred ca ii este si mai rusine decat tie. happy trebuie sa te gandesti la ce ai putea face si sa incerci.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Opreste-o si vorbeste cu ea. Ea, asteapta sa faci tu primul pas.

| Timidul67768 explică (pentru Emilian65):

Da... aş face asta dacă nu ar fi în permanenţă cu cineva. Eu necunoscându-i prietenele îmi este oarecum jenă să o opresc de faţă cu ele şi să vorbim...