| Clever18 a întrebat:

Salutare tuturor si bine v-am gasit!

Am nevoie de cateva sfaturi din partea voastra.

Am 18 ani, nu prea am avut tangente cu fetele in ultimii 2-3 ani si nu am mai avut o prietena, asa ca nu ma mai pricep la cucerit si am devenit timid. Am bagat bani in mine si inca continui, nu pe prostii pe lucruri bune.
Am facut o promisiune cuiva ca ma voi lasa de prostii pana termin scoala si imi tin cuvantul... nu imi place scoala deloc dar macar sa fiu prost cu diploma, sincer!

Vreau sa-mi fac o prietena si nu pot, nu mai reusesc sa ma bazez pe fostul meu caracter sacru laughing cand erau toate-n limba dupa mine, pe atunci eram cam urat si caterinca mare (sa fie oare?laughing) insa acum is schimbat total, parca is un fel de aristocrat... laughing)
Ce e de facut?

2 răspunsuri:
| GabiArian22 a răspuns:

Incearca sa fii tu natural.Socializeaza cu cat mai multe persoane si ai sa vezi ca usor usor o sa vina si sucesul.
Daca te bazezi pe ce ai fost, nu pe ceea ce esti acum faci o mare greseala.Tu traiesti cumva in trecut? Trecutul e trecut nu mai conteaza important e ceea ce esti in prezent si asta conteaza.Incearca sa fii tu cat mai natural, sa nu faci unele chestii ca sa te dai in spectacol si toate sa ajunga sa fie in limba dupa tine, pentru ca o sa obtii exact contrariul.

| scooby98 a răspuns:

Incearca sa socializezi mai mult sa cunosti noi prieteni ai prietenilor tai si printre acei prieteni vor fi si fete deci...big grin