| CarinaVonPhetamine a întrebat:

Paii.
Am avut o cearta cu mama, din cauza prietenilor, anturajului meu, din care face parte cea mai buna prietena a mea. Mama mi. a interzis sa mai vorbesc cu ea, dar am continuat. A aflat si sora mea de cearta, a incercat sa ma mai potoleasca din plans, mentionez ca a fost totul prin telefon cu sora mea.
Dupa i. a zis sa ii promit ceva, mi. a zis sa ii promit ca nu o sa mai am tangente cu anturajul meu, ca imi fac numai rau. Si i.am zis bine. Si mi. a zis, ce se intampla daca nu te tii de promisiune? Si i.am zis ca nu stiu. Mi. a zis ca nu va mai vorbi cu mine in viata ei straight face

Tin mult la ea, dar ce sa fac? Cum pot sa scap de anturaj. Gandindu-ma cand incepe scoala ca ma ia toata lumea peste picior.straight face

5 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Pei depinde foarte mult cum sunt persoanele din acest anturaj ca sa zic asa si depinde si cat de puternica esti tu. uite de ex aproape toti prietenii mei fumeaza, 2 3 exceptii restul toti. desi stau cu ei nu am tras in viata mea un fum. uneori din greseala voiau sa imi dea si mie tigari insa nu. iar ei mi-au zis sa nu ma apuc niciodata pentru ca ar fi o mare greseala.
te intereseaza asa mult parerea celorlalti? daca tu nu mai vrei sa mai vb cu o persoana ok nu te obliga nimeni. sa zica ce vor. pana la urma e decizia ta.
daca cei din anturajul tau se drogheaza, fura si lucruri dinacestea grave atunci ascult'o pe sora ta. de fumat te mai lasi cu chiu cu vai dar de droguri foarte greu. crede-ma ca stiu. gandeste-te la ce e mai bine pentru tine. happy

| Kristtine a răspuns:

Anturaju să îl ai doar la şcoală iar în unele momente încearcă să te abţii. Aşa procedez şi eu.
Numai bine!

| SergiuNico a răspuns:

Se pare ca ai fost prinsa la mijloc.depinde si de anturaj. daca iti sunt prieteni adevarati.nu te-ar lua peste picior.dar daca sunt doar huligani.nu cred ca ar trebui sa ai de a face cu ei.si ii dau dreptate mamei tale.in ce priveste pe prietena ta. daca e prietena adevarata.renunta la anturaj.ca sa stea cu tine.si atuncea.sa o chemi pe mama ta si sa ii explici ca daca a iesit si prietena ta din anturaj.sunt sigur ca va accepta sa va "reinprieteniti". Mult succes in continuare! happy

| GaBy97GaBy a răspuns:

Laso mai incet incearca sa-ti faci noi prieteni dar INCEARCA sa ti legatura si cu ceilalti din anturaj

| DeniAli14 a răspuns:

Crezi ca nu o sa mai vorbeasca cu tine niciodata?laughing O mama nu poate face asa ceva. Si mie mi-a zis mama ca nu imi mai cumpara nimic niciodata si ca nu mai vorbeste cu mine. Cat crezi ca a durat?laughing Maxim o saptamana. S'a intamplat de mai multe orihappy
Daca tie iti place nu ai de ce sa te schimbi pentru ca zice cinevahappy Chiar daca e mama. Fi tu insutihappy