| Seyko a întrebat:

Salutare tuturor. Spuneti-mi si mie ce credeti ca ar fi recomandat sa fac in urmatorul caz: De pe la inceputul acestui an scolar (sunt in clasa a 10a), m-am indragostit de o colega de clasa. Acum cateva zile i-am spus ceea ce simt pentru ea, dar ea mi-a spus ca sunt un prieten foarte de treaba, dar nu ma poate vedea mai mult de atat. Am vorbit foarte mult timp cu ea pe facebook zilele astea uneori chiar si pana la 1:00 dimineata. Nu stiu ce ar trebui sa fac... sa o las balta si sa renunt, sau sa continui sa ii arat ca o plac?

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Deci atat de bine o cunosti. Trebuia sa o cunosti mai bine.

| Seyko explică (pentru Zenithf):

Ce raspuns e asta?

| Danysan a răspuns:

Fata a fost Sincera cu tine si eu spun sa accepti situatia.Acum ca tot e genu care spune in fata.Vb cu ea si Intreab-o ce nu i-a placut la tine, sa fie ca un Sfat daca te Intreaba de ce.Pe Viitor o sa eviti sau o sa corectezi acele lucruri care nu au facut-o sa te placa cand o sa vina vb de alte fete.PE de alta parte poti sa incerci sa alfii daca e vb de aspect sau de alt lucru. Poate fata nu vrea sa aiba o Relatie cu tine pentru ca esti coleg cu ea sau te vede ca Un Prieten si nu are legatura cu aspectu. Daca iti spune ca esti oki, poti sa mai Incerci Odata in Oras cu Un Buchet mare de Flori si o Declaratie Speciala dar daca vezi ca tot nu se Simte oki, ar fi Indicat sa o Ointelegi pentru ca pana la urma e Sincera cu tine si nu vrea sa te faca sa Suferi, Incearca sa fie tu si totu e Bine.

| andrei1237 a răspuns:

Deci arata ca o iubesti prin gesturile tale (iesi cu in parc sau iesiti la cinema).

| TwiXXXie a răspuns:

Din experienta iti zic sa renunti...nu se merita

| raducanumihaela a răspuns:

Depinde de fata, noi nu stim ce fel de fata e ea, unele fete vor ca baietii de langa ele sa le acorde multa atentie pentru a le dovedi ca le iubesc dar sunt si unele fete care prefera sa respinga cu o vorba buna (cazul tau) din punctul meu de vedere cred ca ar trebui sa lupti happy

| Seyko explică (pentru raducanumihaela):

Ma gandeam ca acum cand incepe scoala, sa ii spun fata in fata ceea ce simt pentru ea, si sa o intreb daca vrea sa fie ceva intre noi. Iar in caz ca refuza o sa incerc sa o tratez cu indiferenta, iar daca ma va cauta o sa fiu sigur ca ma place. Ce parere ai?

| raducanumihaela a răspuns (pentru Seyko):

Asa e cel mai bine, succes si tine-ma la curent happy

| Roxanna112345 a răspuns:

Hei! Pai daca tu chiar crezi ca merita si ai putea avea reusite, continua! Dar s-ar putea ca ea sa te placa foarte mult ca prieten si atat..si asta. Oricum, incearca sa-ti iei inima in dinti si sa continui.Fi perseverent daca tu crezi ca ar merita, si daca nu..renunta!
Succes!

| ThatOneGuy a răspuns:

You,my sir, just got friend-zoned

| Seyko explică (pentru ThatOneGuy):

Iti mai dai mult talente?

| aaalinutzza a răspuns:

Hei..eu cred ca ar trebuie sa mai faci o incercare, deoarece incercarea moarte nu are si speranta moare ultima! De obicei unele fete daca nu au o atractie de la inceput o lasa balta, vorba ta! Dar poate fata isi doreste sa o cuceresti, sa ii arati ce simti pentru ea, nu doar prin cuvinte ci si prin fapte! Bafta!batting eyelashes

| Seyko explică (pentru aaalinutzza):

O sa ii demonstrez cat de curand si prin fapte, multumesc pentru sfaturi!

| Rogojina_Adrian_1998 a răspuns:

Eu iti spun ce as face daca as fi in locul tau ia-si spune sa imi de-a macar o sansa si sa nu isi bata joc de mine cu am si eu sentimente. Fac pariu ca o sa iti acorde o sansa.