| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor! Sunt fata, si as vrea sa pun o intrebare. Eu am 19 ani iar prietenul meu a implinit de curand 23 de ani, avem 7 luni de cand suntem impreuna si pana acum el nu a mentionat absolut nimic de sex, nici eu. Intrebarea este: Este bine daca imi incep viata sexuala cu el dupa 7, hai sa nu zicem 7, 8 luni? Eu consider ca sunt pregatita dar nu stiu daca si el, daca nu a mentionat nimic despre asta pana acum. Noi am facut doar peeting. Deci ce spuneti?big grin

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te cam grabesti, dar daca asa simti, incepe pregatirile necesare: analize, ginecolog, etc.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E bine ca a asteptat si inca asteapta.
Nu cred ca mai e mult pana sa iti ceara sa faceti sex din moment ce voi faceti deja petting!
Nu va grabiti!

| Alisa a răspuns:

Pai inseamna ca tine la tine mult. gandeste-te bine daca vrei sa faci acest lucru, si ai rabdare. vorbeste cu el despre asta, dar daca el nu ti-a pomenit nimic pana acum, mai bine lasi lucrurile asa, pana vei fii tu sigura ca asta e cea mai buna alegere.

numai bine si o relatie cat mai frumoasa!

| emilia21 a răspuns:

Buna nu te grabi, ai tot timpul din lume, sa stii ca ai un prieten de invidiat, multi baieti pana acum ti-ar fi cerut deja sa ai relatii cu el! probabil te va intreba mai incolo, stie ca e primul, si nu vrea sa te grabeasca! va doresc tot binele din lume si aveti grija unul de celalalt.

| LoryM22 a răspuns:

Va doriti asta e evident, spor la treaba si protejati-va(prezervativ cand te dezvergineaza si nu numai atunci, MEREU)

| julieta a răspuns:

Mai rar un baiat ca el, lasa totul sa decurga de la sine.va veni si ziua aceea nu trebuie sa-ti impui ceva de genu:maine ne intalnim si. facem dragoste! te iubeste si te respecta si va face acest lucru cand va simti ca si tu esti pregatita, nu la insistentele lui sau a vb ca subinteles

| Antonimu a răspuns:

Da, ar fi ok... fata de altii care isi exaspereaza prietenele/iubitele cu chestia asta. si in plus 7 - 8 luni, mi se pare o perioada destul de bunicica...

| Lucie a răspuns:

Hmmm...sa stii ca nu exista o anumita perioada de timp pe care trebuie sa o respecti inainte de a face sex cu o persoana.cand te simti pregatita atunci a venit momentul sa faci pasul. poti vorbi cu el despre asta.nu neaparat direct.

| just4fun_2216 a răspuns:

Incearca sa porti o discutie cu el despre asta. sa afli daca te vede atragatoare. eu zic ca e prea timid sa deschida el subiectul. fa un pas si vei vedea ca afli ce si cum...

| mihai93 a răspuns:

Este cam suspect! ori este prea timid, ori nu si-a inceput viata sexuala sau e ...homo! orice baiat se gindeste la sex de la prima intilnire! dar dupa 7 luni. nimic?