| RIHANNAEU a întrebat:

Hey.Am un prieten de 5 luni si am vrea sa o facem.Am doar 16 ani si el e mai mic ca mine cu 9 luni. Avem o relatie la distanta si ne vedem cam o data pe saptamana.Am facut revelionul impreuna si la revelion am facut petting.Eu consider ca sunt pregatita atat fizic cat si psihic. dar am anumite retineri legate de parintii mei(reactia lor) si prietenele mele.Nu stiu ce sa fac.Am incercat sa deschid acest subiect cu mama si ea imi tot spune ca ar fi bine sa-mi incep viata sexuala la 18 ani.In ziua de azi nu mai e ce era odata...ar trebui sa facem ce simtim dar si ce trebuie.nu doar ce zic si vor ceilalti. M-am interesat si documentat in legatura cu experienta sexuala si am analizat si experienta altora.Simtim ca suntem pregatiti si ne iubim foarte mult. Ce e de facut? Multumesc anticipat!]fundita!]

3 răspunsuri:
| AnneBre a răspuns:

Eu spun să mai aştepţi, mai ales că vă vedeţi atât de rar. Ai doar 16 ani, ai o viaţă înainte şi nu cred că dacă mai aştepţi vei păţi ceva.

| 3mY20002121 a răspuns:

Buna nu trebuia sa pui aici intrebare ta ar trebui sa o pui aici Dragoste si Sex. Sfat :Fa ce iti spune inima!

| Cksihja a răspuns:

Părinții ți-au dat sfaturi bune așteaptă să faci 18 ani nici măcar fetele de peste 18 ani nu se culcă cu un băiat după 5 luni mai ales dacă au o relație la distanță.