| Alexandru4543w a întrebat:

Salutare tuturor! Va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste raspunsuri daca puteti! Duminica dupa amiaza am intretinut niste relatii intime cu prietena mea pentru prima data cu ea si vreau sa va spun ca prima tentativa de penetrare a fost fara prezervativ, iar penisul era in stare flasca, nu erectila. Imediat mi-am pus prezervativul chiar daca am avut ceva probleme pentru ca penisul nu era in stare erectila si l-am introdus foarte putin de cateva ori iar cand am simtit ca este momentul, m-am retras pret de cateva secunde si am ejaculat la mare distanta fata in prezervativ apoi l-am verificat de vreo 3 ori la rand cu apa sa vad daca este spart, fisurat sau are vreo problema. Vreau sa va intreb exista posibilitatea sa ramana gravida din cauza lichidului ala preejaculator? Chiar daca varful penisului meu era uscat totul s-a intamplat uscat? Precizez ca a luat si escapelle pentru orice eventualitate. CU STIMA SI RESPECT!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat folositi INTOTDEAUNA prezervativ, pus inainte sa intri in vagin, chiar si 1 cm, nu exista risc de sarcina!

Oricum a luat escapelle inutil, fiindca in situatia prezentata d etine nu ave acum ramane gravida.
Pacat, acum va avea foarte multe efecte negative, iar ciclul, ovulatia si perioada fertila, putand veni total aleator pe urmatorele 6-12 luni.

Nu uita: niciodata fara prezervativ, nici macar in joaca de 2 secunde ca-i riscant.

30 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Pilulă de după provoacă o revoluție hormonala în corp, da peste cap tot sistemul hormonal.Sansa de a rămâne însărcinată cu prezervativ e 1 %, pot avea loc scurgeri imperceptibile pe ok lângă, la variații de volum. Asa ne-am pomenit și noi cu fiul nostru de 5 ani, soțul meu a spus sa ii chemam de nasi pe cei de la durex. Dacă chiar va iubiți, căsătoriți-va, atunci un coil neorogramat nu e asa o mare catastrofa dacă ai alături un bărbat adevărat, dispus sa își asume răspunderea de a fi tata. Nu e semn de iubire sa o ții în acest stres luna de luna.

| Violleta2022 a răspuns:

Hai sa ne intelegem, ca esti foarte branburit aici?
Cum ai introdus penisul in vaginul fetei, daca era in stare flasca?
Cu degetul?
Cand ai ejaculat, dupa ce l-ai introdus cu degetul in vaginul fetei, sau dupa ce i-ai pus prezervativul?

Lichidul pre-ejaculator poate avea sperma numai daca a existat o ejaculare in prealabil si numai in situatia aceea ai putea lasa fata/femeia gravida, cu conditia ca ea sa fie in perioada fertila.

escapelle este o bomba hormonala cu efecte negative foarte urate pentru fata/femeie, fiind recomandata 1 singura data in viata femeii, fiindca poate declansa cancere mamare sau de col uterin.

| Alexandru4543w explică (pentru Violleta2022):

Ca sa ma fac mai inteles! Penisul nu era intr-o stare erectila foarte puternica, nici eu nu-mi dau seama de ce poate ca nu eram excitat dar cand s-a facut cat de cat putin tare a avut loc un pic de tot o penetrare fara prezervativ apoi am mai asteptat putin am vazut ca penisul a ramas in starea aceea si am pus prezervativul pe el ce-i drept un pic cam greu apoi a avut loc cateva penetrari timp in care mie unul mi-a fost cam teama apoi l-am scos m-am masturbat in el departe de vaginul fetei respective si apoi l-am umplut cu apa sa vad daca exista vreo fisura prin el pe undeva

| Alexandru4543w explică (pentru Violleta2022):

Sper ca ai inteles raspunsul pe care ți l-am scris mai sus! Scuze dar nu cred ca am fost asa de disperat niciodată in viata mea + ca ea are si o dereglare hormonala, menstruatie cu intarziere deci nu are o data fixa cand îi vine si nici cand este in perioada fertila nu stim, dar momentan acum nu are nicio scurgere de sange

| Alexandru4543w explică (pentru Violleta2022):

Sper sa fie asa! Acum ne-am invatat lectia dar sa speram ca nu o sa fie nimic in perioada următoare si nici nu vom mai face nimic tot o perioada mare de timp cel putin eu unul sunt traumatizat nu m-am consumat in viata mea cat m-am consumat in zilele astea 4. Multumesc mult de tot pentru timpul acordat si pentru sfaturi Violetta☺️

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandru4543w):

Nu-i cazul sa te mai stresezi, daca cumva a scapat printr-o minune o picatura, Escapelul si-a facut datoria si a ucis totul.

In orice caz, pentru faptul ca fata nu are menstruatie egulata, nu va putea tine nciiodata nici o aplicatie sau calendar, de aceea veti fi obligati sa folositi intotdeauna prezervativele, ca sa va protejati.
Nu costa mult, dar este cea mai buna protectie completa, atata vreme cat este pus INAINTE de inceperea partidei sexuale.

| Alexandru4543w explică (pentru Violleta2022):

Farmacista mi-a spus ca nu are efecte secundare poate sa afecteze 1 pacient din 10 sau 100 dar vreau sa te intreb daca nu îi vine menstruatia in urmatoare perioada chit ca are hormonii si menstruatia dereglate ar trebui sa intram in panica? Din cate am inteles escapelle provoaca sangerari dupa 3 zile sau vine menstruatia mult mai tarziu decat normal. Tu ce zici?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandru4543w):

Farmacista de la care ai cumparat este cu siguranta o simpla vanzatoare care nu are cunsotinte de farmacie si medicina, nmita si asistent de farmacie, ca asa aberatie numai una fara sa aiba habar, poate spune.

daca pastila escapelle este supranumita chiar de catre farmacistii acre au creato "bomba hormonala", care poate ucide un ovul fecundat, cum naiba sa nu aiba efecte secundare?
Sunt gramezi de fete pe aici care plang ca nu mai au ciclul regulat dupa aceea, ca au dureri de sani sau burta, ca nu stiu ce li se intampla.
Iar medicii trag un semnal de alarma, ca acum, dupa 20 de ani de la inventia pastilei, multe femei ajung in cabinetele lor cu noduli la sani si tmumori pe ovare, fiindca pastila aia luata in cateva randuri poate declansa formarea tumorilor ovariene, sau nodulilor mamari care in timp se pot transforma in cancere.
Eu spun sa nu va bateti joc de sanatate si sa folositi prezervativul care nu are nici un efect secundar si nu costa mai mult decta o guam de mestecat.

| Alexandru4543w explică (pentru Violleta2022):

Doamna Violeta! Daca a trecut aproape o saptamana de la utilizarea pastilei escapelle si nu a avut nicio scurgere/ sangerare nu a vomitat nu a avut efecte secundare grave este vreo problema? Ciclul inca nu i-a venit. Vrem sa facem testul de sarcina saptamana viitoare, inca asteptam cele 15 zile avand in vedere ca are ciclul si hormonii dereglati. Daca are menstruatia cum o are de obicei si îi vine la cateva luni distanta oare sa incepem sa ne facem griji? O fi sarcina cumva?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandru4543w):

Efectele secundare se vad in timp! Nimeni nu stie cum reactioneaza corpul fetei.
Nu va mai chinuit sa numarati zilele, ca menstruatia nu va mai veni dupa nici un calcul, ci cand vrea ea, fiindca acum incep sa apara efectele negative.
Folositi prezervativul in continuare, la absolut toate partidele sexuale si linistiti-va ca nu a ramas gravida, mai ales ca pastila de a doua zi a "explodat" totul.

| Alexandru4543w explică (pentru Violleta2022):

Buna din nou doamna Violeta! Daca azi noapte pe la ora unu i-a curs un pic de lichid alb de acolo de jos doar putin oare ce sa fie? Se curata cumva vaginul? Nu am mai avut absolut niciun contact sexual de atunci. Oare ce sa fie?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandru4543w):

Este perfect normal sa aiba scurgeri vaginale zilnice, uneori fiind mai abundente alteori mai putin abundente.

| Alexandru4543w explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc pentru fiecare sfat in parte doamna Violeta? Sunteti ca un inger trimis de la Dumnezeu care sa ne ajute pe cat puteti! Va multumesc inca o data. Va mai tin la curent cu ce se intampla.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandru4543w):

Portejati-va la orice partida sexuala si nu veti avea probleme.

PS sunt doar o femeie maritata de multi ani, care mai da sfaturi si ajuta pe aici happy

| Alexandru4543w explică (pentru Violleta2022):

Am inteles! Dar pentru mine o sa urmeze o mare pauza de ABSTINENTA dupa incidentul asta sper sa nu mai trec vreodata prin stresul asta. Mai sunt cateva zile si o sa faca testul de sarcina. Si daca iese negativ cum si sper si ma rog la Dumnezeu nu voi mai avea nevoie de femei sau de relatii croporale mult timp de aici incolo?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandru4543w):

Atentie! Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, cu prim urina de dimineata.

Nu ar trebui sa te sperie sexul, dimpotriva, este foarte placut, dar trebuie facut cu cap si intotdeauna cu protectie, ca sa va puteti bucura de el.

| Alexandru4543w explică (pentru Violleta2022):

Si daca îl face la 15 zile sau mai tarziu este posibil sa nu arate ce trebuie? Am cumparat clear blue test din ala digital care iti arata si numarul de saptamani si cred ca voi mai cumpara si unul tip caseta. Dvs ce spuneti?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandru4543w):

Nu!
Mai devreme de 21 de zile testul este facut inutil si eronat, fiindca este prea devreme ca homronul gravidiei Hcg sa apara in urina.

| Alexandru4543w explică (pentru Violleta2022):

Buna din nou Doamna Violeta! I-a venit menstruatia este deja in a 7-a zi de menstruație a venit in sfarsit, cu cheaguri de sange culoare rosu aprins cheaguri multe credem ca este pe sfarsite. Este bine?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandru4543w):

Este un ciclu normal.
Sa stea cumintica in casa, sa nu faca efort, fiindca pe calduri mari se pot porni hemoragii.

| Alexandru4543w explică (pentru Violleta2022):

Buna ziua din nou Doamna Violeta! Am efectuat testul de sarcina in aceasta dimineața la 22 de zile de la contactul intim si a iesit un mare Negativ. Testul a fost de tip caseta. Oare sa mai facem inca unul? Pe 26 i s-a oprit menstruatia dupa 8 zile de menstra abundenta cu cheaguri si sangerare normala rosie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandru4543w):

Nu va mai stresati ca NU este gravida!
Gata, incetati cu stresul ca au fost destule dovezi ca NU este: prezenta ciclului menstrual si testul negativ, sunt acele dovezi.

| Alexandru4543w explică (pentru Violleta2022):

O sa incercam sa ne mai linistim acum doamna Violeta! Dar daca luna viitoare in octombrie nu îi vine menstra ce ne sfătuiti sa facem?

| Alexandru4543w explică (pentru Violleta2022):

Septembrie voiam sa scriu?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandru4543w):

O sa vina si luna viitoare, ca nu-i gravida!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandru4543w):

Atata vreme cat folositi INTOTDEAUNA prezervativ, pus inainte sa intri in vagin, chiar si 1 cm, nu exista risc de sarcina!

Oricum a luat escapelle inutil, fiindca in situatia prezentata d etine nu ave acum ramane gravida.
Pacat, acum va avea foarte multe efecte negative, iar ciclul, ovulatia si perioada fertila, putand veni total aleator pe urmatorele 6-12 luni.

Nu uita: niciodata fara prezervativ, nici macar in joaca de 2 secunde ca-i riscant.

| mihai69 a răspuns:

Aoleu... Noroc că prostia nu doare, că ar fi mare vacarm în lume!
Fata a luat pastila aia toxică fix degeaba.
NU are cum să rămână gravidă. Nu de la ceea ce ai povestit mai sus.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poate fi vorba sa rămână gravida dacă penisul tău era uscat când ai făcut primele penetrări. Nu trebuia sa ia pastila de care vorbești mai sus.

| Alexandru4543w explică (pentru Emilian65):

Ne-a fost cam frica de lichid acela pre-seminal ca din cate am inteles ar contine si spermatoizi ce-i drept in cantitati putine chit ca toata ziua pana sa incepem actul sexual am urinat cam toata ziua chiar si inainte sa facem sex am urinat si cine stie poate ca s-a eliminat spermatoizii aia din uretra

| GeorgeCazan a răspuns:

Experiență horor. Deci vă începeți viața sexuală și nu știți minimul minimal despre cum funcționează sexul. Apoi stați cu frică că poate, poate...
Treaba cu luat de Escapelle, după ce ai folosit prezervativ și ai ejaculat în afară, e de noaptea minții.

| Alexandru4543w explică (pentru GeorgeCazan):

George cel mai mult ne-a fost frica de acel lichid pre-seminal care putea sa iasa eu sper ca nu a iesit o singura penetrare a avut loc si aia foarte scurta si foarte putin si Escapelle a luat pentru orice eventulitate stiu ca a fost HORROR