| Andrei12345 a întrebat:

Salutare,

Vin si eu cu o dilema. Si anume am discutat cu o fata pe net, nu ne cunoastem personal, dar ne-am vazut in trecere de cateva ori pe strada. Ne cunoastem "din vedere" cum se spune. Si am vorbit ceva cu ea, pare bine dispusa si cand i-am cerut numarul de telefon a zis ca nu-l da si sa fac eu rost de el big grin Acum vreau sa stiu ce vrea sa insemne asta din privinta unei fete? ca nu vrea sa aiba de aface cu mine sau e un fel de joc ca eu sa ma chinui sa fac rost de numarul ei?

Răspuns Câştigător
| irina20 a răspuns:

Vrea sa vada cat de dispus esti s-o cunosti.Deci te cam place. Daca nu vroia sa aiba de-a face cu tine inventa o scuza, ceva.Ai putea sa-i spui ca in cazul in care faci rost de nr, e datoare sa iasa cu tine la un suc.Cand vei face rost de el, da-i un msj cu locul si ora intalnirii, ii va placea! Flirteaza mult!

3 răspunsuri:
| maryfanMJ97 a răspuns:

In primul rand daca nu voia sa iti dea numarul ti-ar fi raspuns cu un nu categoric, sau ti-ar fi spus o minciuna cat mai credibila in eventualitatea in care ai fi genul de baiat ce insista dupa ce primeste un raspuns negativ.
Eu cred ca ea prin asta vrea sa vada cat de interesat esti si cat de tare vrei sa faci rost de numarul ei. Parerea mea e ca ar trebui sa faci rost de numarul ei si sa vb cu ea si daca nu vrea sa aiba deaface cu tine, iti va spune in fata.

| Andrei12345 explică (pentru maryfanMJ97):

Asa ma gandeam si eu dar voiam sa mai intreb poate am insel big grin

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Poate sa fi spus asta si din cauza emotiilor
e una cand vorbesti pe internet cu o fata si alta e cand sunteti fata un fata, poate so fi emotionat.