| Gabi123412 a întrebat:

Salutare.
Voiam sa va împărtășesc gandurile mele si, eventual, sa aud un sfat.
Sunt impreuna cu prietena mea de 1 an si jumatate. Ne intelegem destul de bine, suntem destul de deschisi, dar ceva simt ca ma deranjeaza.

Poate suna ciudat, dar amandoi stam cu parintii, separat. Suntem amandoi din Bucuresti, ne vedem zilnic. Totusi, mereu cand aduc in discutie faptul de a dormi unul la celelalt, evita subiectul. Impreuna am dormit, după petreceri uneori sau inainte sa plecam undeva. Dar doar atat, asta insemanand ca intr-un an, am dormit de maxim 10-20 ori impreuna.

Am intrebat-o de ce, a zis ca ii e rusine de ai ei sau ca nu simte ca se odihneste bine la mine. M-am simtit destul de prost.

Va intreb si pe voi, ce parere aveti? Suntem prea mici pentru a face asta, am luat eu totul prea in serios, ma grabesc eu? Mi se pare ca uneori prea fortez situatia, sau nu stiu, poate gandesc normal.

Comentariile de genul "nu doarme cu tine ca doarme cu altul" chiar nu si au rostul aici. Ne cunoastem parintii, zilnic stam pe afara sau unul la celelalt.
M-ar interesa totusi, voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte posibil sa-i fie jena de parintii tai, sau intr-adevar sa vrae sa doarma in patul ei, singura, unde se simte confortabil si se odihneste cum vrea.

| vasile2222 a răspuns:

Poate ti-a spus adevarul si chiar se simte stresata sa dormiti impreuna. Nu ai de ce sa te simti prost.