| IliebGgdw a întrebat:

Sunt intr-o relatie de 4 luni cu o fata, ne vedem zilnic, o iubesc destul de mult și chiar imi vad viitorul alaturi de ea. Problema intervine ca sunt mai mereu trist, adica sunt lipsit de chef de viata, motivatie. Singurul regret pe care il am e ca nu putem sta mai mult impreuna. Stam cate o ora, poate doua, deoarece suntem si la facultate si mai si muncim. Acasa vorbim, dar uneori uneori puțin. Nu vreau sa pun lipsa de chef drept cauza a relatiei neaparat, dar m-ar ajuta sfatul vostru. Noi suntem destul de deschisi, dar daca de exemplu abordez subiectul asta cu ea probabil se va pierde pe parcurs și vom schimba subiectul. Nici nu vreau sa atârn prea mult de ea, dar nici sa fiu prea indiferent.
Viata mea e destul de frumoasa, adica daca ma uit in trecut, consider ca am absolut tot ce mi-am dorit. Totusi, simt stările astea și parca imi creez singur probleme. M-ar ajuta mult sfatul vostru, daca ati fi in situatia mea.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred că ești trist că nu petreceți destul timp împreună. dacă lucrurile merg bine poate peste ceva timp încercați să stați împreună... până atunci mai dormiți unu la altul să mai compensați timpul

| aditimus a răspuns:

Incercati sa va mutati impreuna pentru a petrece mai mult timp impreuna si a va cunoaste.