| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,vrau sa citesc parerile la mai multi,problema mea consta in aceea ce prietenul meu ba arata ca ma iubeste ba parca este idiferent nu-l pot intelege si de aia ma ingrijorez, imi zice mereu ca ma iubeste dar traiesc cu o tema cum sa trec peste? poate ca prima data iubesc atit de mult? ziua e bine zimbesc cum se face seara ma las intr-o depresie ingrozitoare si pling))

3 răspunsuri:
| Voidwithin a răspuns:

Daca e indiferent inseaman ca nu te iubeste? Poate are probleme, are treaba.Nu poti fi iubita 24/24, eu chiar consider o prostie ca plangi din atata lucru.Incearca sa-l dezmierzi sa-i zici hai pe la mine ne uitam la un film etc.
Parerea mea e ca te iubeste 101% si ca nai de ce sa-ti faci griji.

| beautifullie a răspuns:

Uita-te la dovezile de iubire pe care ti le da, nu te baza pe cuvinte. alea sunt praf si pulbere. oricine poate spune orice

| EnglandGB a răspuns:

Ti-am lasat mesaj, sper sa-l citesti.Deci noi baietii suntem sau vrem sa parem smecheri si facem o fata sa se indragosteasca nebuneste de noi pentru a o face sa sufere, ma rog asta se intampla si in cazul fetelor.Cred ca te inteleg o situatie asemantoare era intre 2 prieteni de-ai mei,ei nu erau impreuna dar se mai intalneau intr-o cafenea se mai sarutau pe la diferite locatii,ea s-a atasat foarte tare de el,il iubea dar stia ca nu va fi niciodata cu el,dar nu vroia sa inteleaga ca o folosea,pe el nici nu-l interesa persoana ei,o baga in seama cand isi aducea aminte, anul trecut de paste cam pe vremea asta era cred, ne-am adunat toti prietenii sa mergem la slujba, atunci eram cupluri-cupluri iar el a ales sa mearga cu alti prieteni in loc sa stea cu "prietena lui"sa zicem ea a inceput sa planga, in fine a fost foarte naspa situatia, dar problema era ca ea nu isi dadea seama nici cand ii aratam ca lui nu-i pasa catusi de putin de ea.intr-un final foarte tarziu si-a dat seama ca isi cam batuse joc de ea, dar regretele erau prea tarzii.Deci eu vreau sa iti dau o atentionare, ai grija, comporta-te ca si cum nici tie nu ti-ar pasa.trateaza-l cu indiferenta, eu sper sa nu te trezesti cu ochii in soare si sa fie prea tarziu, daca e sa fie faceti o pauza.si daca nici asa nu se rezolva, sincer paraseste-l. Sper ca te-am ajutat, si sper sa vorbim prin mesaje! mult succes