| Inesa a întrebat:

Salut vreau un sfat care sa ma ajute.m-am intilnit cu prietenul meu 2ani si jumate, deseori ne certam si ne despartiam si ne impacam maximu peste o saptamana si asa de fiecare data insa acum nu mai pot il iubesc dar nu traiesc cu viata mea nu mai sunt fericita, sunt mai rea, rare ori zimbesc, si deseori pling, acum o saptamana a trecut si nu vb dar eu trebu sa-mi fac ziua si nu stiu ce sa fac...va rog cine stie ajutati-ma?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea jur ca eu nu stiu ce aveti fetelor.parca chiar vine sfarsitul lumii,doamne! deci sincer isi bat joc baieti astia de voi cum vor ei,sa stiti ca faceti greseala fatala a vieti voastre cand le ziceti "te iubesc".eu sincer eu urasc aceste cuvinte nu stiu cu ce va incalzeste pe voi cu vintele astea,dar eu mai bine prefer sa mi se demonstreze ca se tine la mine,si despartirile acestea asa de dese cum le luati voi niciodata nu duc la o relatie foarte stabila,deci daca te-ai despartit de prima oara dupa o luna trebuie sa stii ca sa pui capat relatiei definitiv pentru ca nu va merge ceea e nu a mers si la tine,draga mea ai toata viata inainte ce trebuie sa suferi pentru toti prosti,si stii care este chestia noi ne indragostim de persoanele nepotrivite noua si care nu stiu sa ne placa si sa ne aprecieze,si eu vreau sa ma placa cineva si sa ma inteleg bine cu el cine nu isi doreste asa ceva, dar daca nu este sa fie eu recunost eu nu ma implic nici pentru o saptamana mie nu imi place sa sufar asa ca decat sa sufar si sa ma consum imi vad de viata mea si aleg daca eu consider ca nu este bun pentru mine ramane amici nici nu ajunge la alt statut, eu sunt foarte directa si zic din prima si in fata.nu stiu de ce suferi de ce puneti fetelor in halul acesta suflet la animalele acestea.imi pare rau pentru tine singer,eu un alt sfat nu am ce sa iti dau pentru ca asa sunt sa iti vezi de viata ta,du-te distreazate la disco, club in oras, fa-ti de cap frumos cunoaste cat mai multa lume implicate in proiecte fa ceea ce te reprezinta pe tinehappybafta sa nu mai suferi si sa aud ca o sa fii fericita si cu un zambet pana la urechibig grinbig grinbig grinbig grinhappy

6 răspunsuri:
| Roberta a răspuns:

Cine se joaca cu focul, pe sine se arde Cui ii place riscul, pana la urma va fi victima acestuia. Daca intelegi happy

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna,ar trebui sa ii spui,eu accept sa fim impreuna dar sa nu mai existe atatea certuri,ca tu te-ai saturat sa plangi, si vrei ca de ziua ta sa fii fericita, si invita-l si pe el!

| Elysssa a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci,este sa comunici! Doar tu stii de ce va certati mereu,daca e vina ta, sau daca e vina lui! Comunica cu el, daca iti doresti ca relatia sa mearga bine.Plangi? Te-ai intrebat daca merita lacrimile tale? Mai bine pune mana si zambeste cat poti! Lasa plansul, mai ales cand vine vorba de baieti! Nimeni nu e de neinlocuit! La multi ani, sa fii sanatoasa si fericita!

| Daniella_6956 a răspuns:

Eu zic ca din moment ce nu va mai intelegeti nu mai are rost! o cearta nu dureaza atat de mult. max 1 zi sau 2. ti-o spun din proprie experienta(si eu sunt implicata intr-o relatie mai lunga, dar la noi nu s-a intamplat sa nu vorbim asa de mult timp). daca i-ar pasa te-ar cauta si ar insista el sa nu va mai certati. ceea ce conteaza, si de ce esti u cu el, este ca sa fi fericita. din moment ce asta nu este si te simti schimbata (plangi mai mereu) inseamna ca aceasta relatie nu iti afce bine. si probabil ca o sa te gandesti ca nu il vei putea uita si ca iti va fi mai greu dar nu este chiar asa... daca ai prietene care sa te incurajeze nici macar nu ii vei simti lipsa... baietii vin si pleaca. vei gasi unu mai bun dupa si vei vedea atunci ce e mai bun pentru tine. si chiar asta va fi remediul(alt baiat). sper ca sfatul mau sa te fi ajutat! acum totul depinde de tine! bafta! happy

| Daniella_6956 a răspuns:

Si apropo: "La multi ani!"kiss >:d

| MiruPampas a răspuns:

Daca nu poti sa iti traiesti viata si nu mai esti fericita atunci despartete de el si spune-i ca puteti ramane prieteni.